Country vs. City 17.

21. března 2013 v 13:04 | Zuzu |  Country vs. City

Tady se nám to pěkně komplikuje...
Sauli
Povzdechl si. Fajn, teď na mě bude nasraný... Ale za to jsem nemohl. Jakože jo, mohl... ale já takovej byl na každýho, kdo chtěl jezdit.
Tommy
Před stájí jsem slezl a došel s ní k jejímu boxu.
Sauli
Promnul jsem si zátylek a s rukama v kapsách došel do stájí. Vlezl jsem si s čištěním za svým hnědákem Tamborem. Hvízdal jsem si a čistil ho.
Tommy
Štval mě, mohl se chovat trochu jemněji.
Sauli
Poplácal jsem ho po krku. Poschovával jsem čištění a šel ho nasedlat.
Tommy
Odsedlal jsem ji a vzal kartáčem, byla úplně čistá, nezpotila se.
Sauli
Nasedlal jsem a vyvedl ho ven. Do sedla jsem se vyšvihl už na dvoře. Jo, chtěl jsem riskovat. Pobídl jsem ho.
Tommy
Stál jsem tam, opřený o ni a brečel. Nebyl jsem zvyklý na takhle tvrdé zacházení a od něho to bolelo dvojnásob.
Sauli
Pořád dělal úkroky na stranu. "Tebe to pořád ještě nepřešlo?!" Začal jsem s ním znovu zápasit. Pořád se snažil prosadit svou. Už jsem na to skoro neměl nervy...
Tommy
Cítil jsem, že mě chce utěšit, ale mě to prostě moc bolelo.
Sauli
Myslel jsem, že mě trefí šlak, když přijela mamka s autem a Tambor mě málem sejmul. Měl jsem co dělat, abych ho udržel. Ten zmetek měl sílu...
Tommy
Slyšel jsem přijíždět auto. Musel jsem se uklidnit, jestli jsem chtěl jít do domu.
Sauli
Myslel jsem si, že je všechno normální. Ale to by nesmělo vzápětí přijet i další auto. Nablýskaný BMW. Když zaparkovalo a vystoupil řidič, málem jsem z Tambora sletěl.
Tommy
Nakonec mi zvědavost nedala a já vyšel ven.
Sauli
Nevěřícně jsem se díval na vysokého hnědovlasého kluka. Seskočil jsem z Tambora a rozběhl se k němu. "Matte!" Skočil jsem mu kolem krku a zabořil tvář do jeho košile.
Tommy
To, co jsem viděl, mi vzalo dech. Srdce mě zabolelo při tom pohledu.
Matt
Přivinul jsem si ho k sobě. Oh, bože. Jak on mi chyběl. "Sauli..."
Sauli
"Co tady děláš? Myslel jsem, že jsi odjel do Španělska." Ano, on byl důvodem, proč jsem se chtěl učit španělsky.
Tommy
Vrátil jsem se zpátky do stáje, pověsil se na Lilju a plakal a plakal.
Sauli
Pousmál jsem se a pohladil ho po tváři. On položil svou dlaň na tu moji. "Chyběl jsi mi, Sauli."
Tommy
Potichu jsem ji vyvedl ven zadním vchodem za stáj. Přes velký kámen jsem jí vylezl na hřbet a v duchu ji poprosil, aby naklusala. Bylo to mnohem pohodlnější, než se sedlem. Navíc, až si Sauli všimne, že jsem pryč, budu už daleko.
Matt
"Vyrušil jsem tě při tréninku, to jsem nechtěl." Jen zakroutil hlavou. Vzal mě za ruku, došel pro koně a spolu jsme šli do stájí. Musel jsem se usmát. Co my jsme tu všechno zažili...
Sauli
Zarazil jsem se. "Kde... je Lilja?"
Tommy
Lilja klusala, až najednou přešla do pomalounkého houpavého cvalu. Nejdřív jsem by ztuhlý a křečovitě svíral její hřívu, ale potom jsem se uvolnil. Jeli jsme po louce neznámo kam.
Sauli
Zavrčel jsem a vztekle kopl do boxu. "Ten... idiot! Tambor ucukl, ale já ho držel pevně. Matt mě objal kolem ramen. "Co se stalo?" Zhluboka jsem se nadechl. "Nasedlej si koně, je jedno, kterého. Vysvětlím ti to cestou."
Tommy
Kobylka pode mnou pomalu zrychlovala, zvykal jsem si rychle. Po chvíli zase přešla do klusu a pak do kroku. Nevěděl jsem, kde jsme, ale bylo mi to jedno. Dojeli jsme do nějakého lesa a ona se dala znovu do klusu, nevím, jak dlouho jsme jeli, když se ozval praskot padající větve, ona prudce vyskočila a já sletěl přímo zády na pařez. S bolestným zakvílením jsem se zkroutil do klubíčka.
Sauli
Počkal jsem, až Matt nasedlá Storma. Vyhoupli jsme se do sedel a jeli jsme hledat Tommyho. Toho kluka mi byl čert dlužen...
Matt
"Sauli... koho hledáme?" Ztrápeně se nadechl a začal mi o tom uprchlíkovi vyprávět.
Tommy
Lilja stála nade mnou a dloubala do mě čumákem. Pažemi jsem ji objal kolem krku a nechal ji, aby mi pomohla se postavit. Přes jeden kmen jsem jí opět vyšplhal na záda, tentokrát pokračovala krokem.
Sauli
Cítil jsem se strašně. To kvůli mně utekl, věděl jsem to. "Bože... co když se mu něco stane!" Začínal jsem vyšilovat. Nevěděl jsem, jak daleko se mohl dostat.
Tommy
Bolela mě záda, přesto jsem byl odhodlaný, že se tam nevrátím. Nestál o mě... Při vzpomínce na toho kluka se mi oči zalily slzami. Já Sauliho miloval a on... jemu to bylo k smíchu.
Matt
Drásal mi pohled na jeho ustaranou tvář. Možná jsem neměl jezdit. Ale já ho musel vidět. "Sauli? Já... chtěl jsem ti něco nabídnout." Zadíval se na mě. "Vím, že na to teď není vhodná chvíle, ale..." zhluboka se nadechnu. "Chtěl bych se k tobě nastěhovat. V září. A až vydělám dost peněz... odjedeme spolu do Španělska. Sauli, já... Chtěl bych si tě potom vzít."
Tommy
Začalo se stmívat, dostal jsem hlad. Přesto jsem jel dál. Po tvářích mi stékaly slzy, celé mé tělo se třáslo vzlyky a zimou.
Sauli
"V-vzít se? Ty a já?" Zadíval jsem se před sebe. "Matte... já nevím. Musel bych si to promyslet." Usmál se. "Nechci na tebe naléhat. Však... než si našetřím na vlastní farmu, bude to trvat."
Tommy
Předklonil jsem se a položil se Lilje na krk. Budiž pochválena její trpělivost.
Sauli
Povzdechl jsem si a zasekl se. "Hele... tady jsou stopy! To budou oni!" Mlaskl jsem a pobídl tak Tambora do cvalu. Chtěl jsem toho mrňavýho blonďáka najít.
Tommy
Ani nevím jak, ale prostě jsem usnul. Probudil mě až tvrdý dopad zbržděný Liljinou hlavou, když se mě snažila zachytit. Ležel jsem na betonu nějaké zapadlé silničky, po které dávno již nic nejezdí. Strašně mě všechno bolelo.
Sauli
Chtěl jsem pokračovat dál, ale Matt mě donutil jít někam přenocovat. Neměli jsme baterky, nic... Dojeli jsme k jednomu přístřešku v lese. Nebyl daleko od místa, kde jsme našli stopy koňských kopyt. Odstrojili jsme koně, uvázali je a já seděl na zemi, držíc kolena u sebe. Díval jsem se, jak se venku stmívá.
Tommy
Ležel jsem na zemi a ona do mě strkala čumákem. Objal jsem ji, ale zůstal ležet. Neměl jsem sílu se zvednout.
Matt
S povzdechem jsem si přisedl k němu a přikryl jeho ramena dekou, co jsem měl připevněnou na sedle. Objal jsem ho a položil mu hlavu na rameno. "Sauli... Neboj se. Jestli není blbej, tak ho snad napadne se někam na noc schovat. A Lilja... po tom, co jsi mi říkal, tak Lilja se o něj postará. Nedovolí, aby se mu něco stalo. Zítra ho určitě najdeme."
Tommy
Oči se mi zavřely a já upadl do hlubokého spánku ... nebo snad bezvědomí?
Sauli
Matt mě hladil. Opřel jsem se o něj a vzal ho za paži. Musel jsem mu věřit. "Sauli..." Natočil jsem svou tvář k němu a on mne políbil. Opatrně jsem mu polibek oplatil. Vrátily se mi všechny vzpomínky a city, co jsem k němu choval.
Tommy
V hlavě se mi pořád přehrávaly ty vzpomínky, jak jsem je tam viděl objímat se. Navíc začalo pršet.
Sauli
Zadíval jsem se na oblohu. "Prší. Matte... co když žádný úkryt nenašel?"
Matt
Pevněji jsem ho objal. "Musíš jenom věřit, Sauli."
Tommy
Schoulil jsem se do klubíčka a Lilja si stoupla nade mne, aby mě alespoň trochu chránila. "Děkuju." zachraptěl jsem a pohladil ji po noze.
Matt
Sauli mi usnul v náručí. Měl toho chudáček dost. Co mi říkal, tak měl toho klučíka rád. Hodně rád. Ale... myslím, že ho od něj něco odpuzuje. A já asi věděl co. Hladil jsem Sauliho po paži a pokoušel se nás oba zahřát.
Tommy
V noci jsem se úplně probudil a už nemohl spát. Byla mi hrozná zima. Dostal jsem strach o Lilju, aby se nenachladila.
Matt
Také jsem usnul. Tulili jsme se k sobě, abychom se společně zahřáli.
Tommy
Konečně vyšlo slunce. Pomocí starého betonového patníku jsem na ni s bolestným hekáním vylezl. Ochotně vyrazila vpřed po té silnici.
Matt
Vzbudil jsem se první. Nasedlal jsem koně a opatrně probudil Sauliho. Znovu jsme se vydali na cestu. Jeli jsme po stopách, co za sebou zanechávala Lilja. V lese se hledaly dobře. Ale pak jsme dorazili na cestu.
Tommy
Jeli jsme asi hodinu, stále jsme stoupali výš, až jsme se dostali k louce. Seskočil jsem a lehl si do mokré trávy. Ona hned sklonila hlavu a začala se pást.
Sauli
Ta cesta se už dlouho nepoužívala. "Nahoru jsou pastviny. A dolů řeka. Já nevím, kam mohli jet..." Matt si povzdechl. "Ta kobyla bude hladová... A na vrchu přece protéká potůček. Jedeme tam." Přikývl jsem a pobídl Tambora.
Tommy
Rukou jsem si přejel po tváři a zhrozil jsem, na prstech jsem měl rozmazané pozůstatky krve. Celý jsem vypadal hrozně, byl jsem zmáchaný, špinavý, promrzlý a obličej od krve.
Sauli
Když jsme tam dojeli, úlevně jsem si oddechl. Viděl jsem černého koně, jak se pase. Pak jsem se ale zarazil. Kde je on? "Tommy!" Vykřikl jsem a rozhlížel se po něm. "Sauli... tam." Seskočil jsem z Tambora a rozběhl se, kam ukazoval. "Pane bože, Tommy..."
Tommy
Spal jsem, když se mnou někdo zatřásl. Bolestně jsem zasténal a přetočil se na záda.
Sauli
"Tommy... Co tě to napadlo, proboha? Jsi normální?" Odhrnul jsem mu vlasy z tváře.
Tommy
Přitiskl jsem se k němu a dal se do pláče. Pořád mě bolela ta vzpomínka.
Sauli
Zamrkal jsem a opatrně ho objal. "Už bude dobře, Tommy. Vrátíme se domů, ano? Najíš se, umyješ a půjdeš si lehnout."
Tommy
Přikývl jsem, ale odmítal se pustit.
Sauli
Opatrně jsem ho podebral, postavil se a odnesl ho k Lilje. Vyhodil jsem ho na její hřbet a nasedl za něj. Matt vzal Tamborovy otěže a vydali jsme se na cestu domů.
Tommy
Opřel jsem se o něho. Jeho tělo bylo tak příjemně teplé, vyzařovalo z něj tolik bezpečí.
Sauli
Povzdechl jsem si. Jestli teď budu s Mattem... tak ho to zlomí.
Tommy
Zavřel jsem oči a uvolněně spočíval opřený o něho.
Sauli
Matt se Stormem a Tamborem se zařadili vedle nás. Jeli jsme po pastvině, bylo to blíž.
Tommy
Usnul jsem, konečně mi bylo zase dobře.
Sauli
Když jsme dojeli domů, musel jsem ho vzbudit. Samozřejmě, že u nás už stálo několik dalších aut. Rodina byla tady. "Tommy, vstávej."
Tommy
Prudce jsem se nadechl a trhl sebou. Začal jsem se trochu nechápavě rozhlížet.
Sauli
"Klid, jsme u nás. Na farmě." Seskočil jsem z Lilji a pomohl mu sesednout. "Běž dovnitř, umýt se. Já za tebou pak přijdu."
Tommy
Kývl jsem a kulhal dovnitř. Všechno mě nesnesitelně bolelo. Ve dveřích, hned jak mě uviděla, mě jeho mamka pevně objala. Všichni na nás nechápavě koukali.
Sauli
Pomohl jsem Mattovi s koňmi. "Matty... bojím se mu cokoli říct. Mám dojem, že utekl kvůli tomu, že nás viděl se objímat." Zhluboka se nadechnu. Pohladil mě po zádech.
Tommy
Okamžitě mě poslala do koupelny. Šel jsem. Zavřel jsem dveře, sundal si oblečení a vlezl do vany.
Sauli
S Mattem jsme se postarali o koně, než mě začal líbat. Tál jsem pod jeho doteky. Miloval jsem ho. Ale trvalo mi, než jsem na to přišel...
Tommy
Vykoupal jsem se, zabalil do županu a sešel dolů, abych si vzal něco k jídlu a teplý čaj. Obloukem jsem se vyhnul poskakujícím děckám.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl jsem tu...

...klik ;) 100% (2805)

Komentáře

1 Janimi Janimi | 21. března 2013 v 15:47 | Reagovat

Chúďa sklamaný Tommy   :-(

2 Kiki Kiki | 21. března 2013 v 18:32 | Reagovat

Chudinka Tommy ten se přes to bude těžce přenášet :-(

3 Karin Karin | 21. března 2013 v 22:16 | Reagovat

To nebylo od Sauliho fer když mněl rád jineho tak mněl nechat Tommyho na pokoji. :-(  :-|

4 LambertGirl LambertGirl | Web | 22. března 2013 v 7:19 | Reagovat

[3]: Přesně! To přehnal, chlapec >.< Naštval mě a to jako fakt hodně. Není to vůči Tommymu fér

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama