Country vs. City 18.

22. března 2013 v 13:05 | Zuzu |  Country vs. City

Sauli
Odtáhl jsem Matta domů. Děti jsem ignoroval a šel se osprchovat. Během pár minut jsem ze sprchy vylezl a šel raději připravovat maso na večerní grilování. Hnědovláska jsem ponechal osudu.
Tommy
Sauliho mamka mi ošetřila ránu na spánku, stihla mě přitom představit všem těm lidem. V duchu jsem se smál jejich nechápavým pohledům a kroucením hlav nad mým oblečením.
Sauli
Chystal jsem si maso. Byl jsem rád, že mamka už aspoň udělala marinádu. Kupodivu se držela mýho receptu. I maso už bylo naložené, jen jsem se staral o ryby. Rád jsem si s tím hrál, ale teď bych raději dělal spoustu jiných věcí. Nakoukl jsem do obýváku a povzdechl si. "Matty, vem děcka ke koním. Dojdi si pro Lagunu a svez je. Ať se nějak zabaví a neotravují. Tommymu jistě není dobře."
Tommy
Ptali se mě, proč jsem to udělal, ale já jen zavrtěl hlavou a vyběhl nahoru. Plácl jsem sebou na postel a brečel.
Sauli
Jen jsem si povzdechl. Nachystal jsem venku posezení, zprovoznil jsem si gril, udělal oheň a přinesl si maso a ryby.
Tommy
Usnul jsem s Ježurkou v náruči zpola přikrytý peřinou.
Sauli
Nechal jsem maso na grilu a šel nakrájet chleba a zeleninu. Pro děcka jsem vzal i nějaké rohlíky, pro babičku topinky z bílého chleba. Měl jsem rozežranou rodinu.
Tommy
Zdál se mi zlý sen, Sauli s tím klukem to dělali někde ve stáji a já se musel dívat. Probudil jsem se se zoufalým výkřikem a vzápětí v slzách klesl zpět.
Sauli
Už jsem skládal maso na tácy a stavěl je na stůl. "Večeře!" Naklonil jsem se ke kruhovce, kde řádil Matt s dětmi. "Matty! Pojďte se najíst, dokud je to teplý!" Jen zvedl palec, že rozumí. Vyšel jsem nahoru pro Tommyho. "Tommy? Pojď, večeře je na stole."
Tommy
Pomalu jsem kývl a posadil se. Ježurku jsem položil na polštář, aby mi nepřekážela při oblékání.
Sauli
Pousmál jsem se a sešel dolů. Děcka se už natahovaly po mase, ale plesknul jsem je přes prsty. "No tak! Ještě nejsme všichni u stolu. A mimoto... umyli jste si ruce? Ne? Tak padejte, jinak budete o hladu."
Tommy
Vzal jsem si svoje oblíbené značkové oblečení a sešel dolů. No co? Nejdu ke koním, tak můžu. I linky a řasenku jsem si opravil.
Sauli
Usmál jsem se, když Tommy vešel. Ty jeho manýry... Ale je pravda, že Matty to občas dělal taky. Podíval jsem se na hnědovláska a usmál se. I děcka už seděly u stolu. "Takže... kdo si co dá?"
Tommy
Sedl jsem si vedle něho a čekal, až na mě bude řada. Znal jsem pravidla slušného stolování, naši rádi chodili do luxusních restaurací, kde to byla prostě nezbytnost.
Sauli
Podíval jsem se na Tommyho. "Mňo? Poslouchám."
Tommy
"Hmm ... já si dám rybu, prosím." usmál jsem se na něho.
Sauli
Pousmál jsem se. "Lososa, tuňáka, pstruha?"
Tommy
"Pstruha."
Sauli
Podal jsem mu talíř se pstruhem a kývl na Matta. "Co ty?" "Poprosil bych o lososa a kousek toho kuřecího prsa. Tvoje marinády miluji." Zčervenal jsem a podal mu talíř. "Matty, nutíš mě se červenat. Neblbni."
Tommy
Bolestně jsem se na něho podíval a mrkáním zahnal slzy.
Sauli
Vzal jsem si tuňáka, kuře a přitáhl si chleba. Divil jsem se, že na mne něco zbylo. Mlčky jsem se pustil do jídla. Po každé straně jsem měl kluka, se kterým jsem měl pletky... Prekérní situace.
Tommy
Mlčky jsem to snědl a pochválil ho, bylo to výborný.
Sauli
Pousmál jsem se a chytil tvář do dlaní. "Aaa! Kluci, vy mi tu lichotíte!"
Tommy
Zasmál jsem se a nenápadně ho pohladil po zádech.
Sauli
Trochu jsem ztuhnul. Ale jediný, kdo si toho všiml, byl Matt. Svěsil jsem ramena. Že já si nesedl mezi mamku a tetičku...
Tommy
Posmutněl jsem. Asi ... jsem se prostě zamiloval do nesprávnýho člověka.
Sauli
Usměju se, aby na mne moc nešlo poznat mé vnitřní rozpoložení, a začnu sklízet ze stolu.
Tommy
Vstal jsem a mlčky odcházel. Nepotřeboval mě...
Sauli
Mamka mi pomohla uklidit a umýt nádobí. Matt šel mezitím krmit. Byl jsem docela rád, že tu byl. I když... ta jeho žádost mne dost překvapila.
Tommy
Vstoupil jsem do jeho pokoje, sundal si kalhoty a vlezl do postele. Hlavu jsem položil na polštář, vzal si Ježurku a nechal slzy, aby vytékaly zpod přivřených víček.
Sauli
Zůstal jsem v kuchyni, zatímco mamka šla do koupelny. Mezitím došel Matt. Rozhlédl se, chytil mne kolem pasu a vtiskl mi polibek na čelo. Usmál jsem se a pohladil ho po bříšku. "Chutnalo?" Přikývl. "Výborné, jako vždy."
Tommy
Bylo mi to tak líto, pořád jsem si na něho dělal nároky, jenže on mě tu prostě nechtěl. Tohle se nikdy nemělo stát, nikdy jsem se neměl zamilovat, mělo to mezi náma zůstat tak, jak to bylo. Měli jsme na sebe nadávat a dělat si naschvály...
Sauli
Usmál jsem se a odstrčil ho. "No tak. Je už pozdě. Pojďme spát."
Tommy
Uslyšel jsem hlasy a kroky. Blíž jsem si přitiskl Ježurku a dělal, že spím.
Sauli
"Pssst. Už asi spí." Usmál se a přikývl. "Ani se mu nedivím. Po tom, co zažil..." Kývnu. "Tak pojď už."
Tommy
Měl jsem co dělat, abych potlačil hlasitý vzlyk. Každé jejich slovo se do mě hluboko zařezávalo.
Sauli
Nechal jsem ho se převléct a lehnout si do postele k Tommymu. Sám jsem se uvelebil na svou provizorní postel.
Tommy
No to si dělá prdel?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Křečovitě jsem sevřel Ježurku a víc se roztáhl.
Matt
Zamrkal jsem a stáhnul se víc na kraj. Twe... fakt je to ta postel, na který jsme se vyspali 4? Zavřel jsem oči a pokoušel se usnout.
Tommy
Měl jsem chuť ho kopnout do koulí a sejmout ho z tej postele, ale nakonec jsem to neudělal.
Matt
Vstal jsem docela brzo. Asi kvůli tomu, že jsem se vůbec nevyspal. Měl jsem dojem, že to ten kluk udělal schválně. Oblékl jsem se a šel ke koním krmit.
Tommy
Konečně jsem mohl klidně spát. Sauli pořád ležel na zemi, a tak jsem se zvedl a vlezl si k němu. Spokojeně jsem se mu stulil do náruče.
Matt
Nakrmil jsem a šel dovnitř. Nachystal jsem snídani, usmál se na Tommyho mamku a šel vzbudit oba kluky. Pohled, co se mi naskytl... mne zarazil a rozesmutnil. "Sauli, Tommy... snídaně je na stole."
Tommy
Z příjemného spánku mě probudil až hlas toho kluka. Zakňoural jsem a pomalu se protáhl.
Matt
Pousmál jsem se a ještě vzbudil Sauliho. Ten se s nespokojeným zamručením posadil a zamrkal, když si všiml Tommyho. Usmál se na něj tím svým kouzelným úsměvem.
Tommy
Jeho úsměv mě příjemně zahřál u srdce. Spokojeně jsem si opřel svojí střapatou hlavu o jeho rameno.
Sauli
Všiml jsem si, jak Matt trochu zblednul, otočil se na podpatku a sešel dolů. Zhluboka jsem se nadechl a pohladil Tommyho po vlasech. "Tommy, půjdeme dolů." Zvedl jsem se, oblékl se a šel dolů na snídani.
Tommy
Smutně jsem se za ním díval.
Sauli
Sešel jsem dolů a sedl si ke stolu. Všiml jsem si, že Matt jen jezdí ukazovákem po hraně. Zamrkal jsem a zadíval se na něj. "Děje se něco?"
Tommy
Oblékl jsem se, namaloval, vyčistil si zuby a sešel dolů. Pohled, který se mi naskytl, mi provrtal díru do srdce.
Sauli
Po tom, co mi řekl, jsem se jen zvedl a objal ho. "Brzo prázdniny skončí. A budeme spolu." Pohladil jsem ho po tváři a políbil ho. "Matty... chci si tě vzít. Tebe a jenom tebe." Pousmál se a pohladil mne po tváři. "Sauli..."
Tommy
Při jeho slovech se mi do očí nahrnuly slzy. Otočil jsem se na patě a utekl zpátky do pokoje.
Sauli
Zarazil jsem se a podíval se ke dveřím. "Tommy..." "Neřeš ho. Musí se s tím smířit. Nepatříš mu, nemůže si tě nárokovat. Najez se, půjdeme pracovat. Koně nepočkají." Pousmál jsem se, přikývl a pustil se do jídla.
Tommy
Padl jsem na postel a plakal a plakal. Připadal jsem si jako odhozená hračka, kterou už nepotřebuje...
Sauli
Dojedli jsme, uklidili po sobě a šli do stájí. Rozdělili jsme si boxy a začali házet. Smutně jsem se na něj zadíval. Večer odjede, zítra má tu hloupou soutěž... "Matte... bojím se o tebe."
Tommy
Odjedu, nemá smysl, abych tu dál byl a ničil se při pohledu na ně. On o moji lásku nestojí, musím to pochopit.
Sauli
V klidu jsme dodělali boxy, když mě natiskl na jeden z nich. "Kluci... vy to děláte strašně rádi..." Matt se jen zasmál. "Víš, že já mám raději něco jiného." Sklonil se a olízl mi ucho. "Že mám raději, když mi to děláš ty."
Tommy
Chtěl jsem jít za Liljou, ale bál jsem se, co tam uvidím. Moje plány a úvahy přerušil drahý černý Massarati přijíždějící na dvůr. Bleskově jsem se rozběhl dolů. K autu jsem dobíhal ve chvíli, kdy z něho vystupovala štíhlá vysoká blondýna v drahém oblečení. "Mami!"
Sauli
Zamrkal jsem a Matta od sebe odstrčil. "Někdo přijel. A moje máma to rozhodně není. To auto má jiný zvuk." Vyšel jsem ze stáje, s Mattem za zády. "Dobrý den."
Tommy
Oba jsme se otočili za Saulim, který ji pozdravil. Koukal na nás jak na magory, těkal pohledem z jednoho na druhého. Pravda, byli jsme si strašně podobní. Měli jsme tejné oči, podobný tvar nosu, stejnou barvu pleti, podobný obličej, dokonce jsme se i podobně oblékali. Akorát ona byla poněkud vyšší no... "Sauli, to je moje mamka."
Sauli
Přikývl jsem. "Rád Vás poznávám. Jmenuji se Sauli Koskinen. Rád bych si s Vámi potřásl rukou, ale obávám se, že je mám špinavé." Omluvně jsem se usmál. Matt kývl. "Matt Shiever, těší mne, madam." Pousměju se. Jo, jeho rodina jsou samí právníci, jsou dost známí.
Tommy
"Ty jsi ten Sauli," usmála se na něho "hodně jsem o tobě slyšela." zčervenal jsem a sklopil pohled k zemi. Vzal jsem tašku, kterou s sebou přivezla a vzal ji do domu.
Sauli
Překvapeně zamrkám, ale pak se usměju. "Neřekl mi, že přijedete. Upekl bych aspoň nějaký koláč." Schovám ruce do kapes. "Mohu Vám něco nabídnout?"
Tommy
"Nevěděl to, byla to přepadovka. Říkal mi, že by potřeboval jezdecké oblečení, tak jsem si řekla, že si udělám výlet a přivezu mu ho." usmívala se na něj.
Sauli
Usmál jsem se. "V tom případě v pořádku. No... Půjdete dál? Mohu připravit kávu nebo čaj." Matt se postavil vedle mne. "Mohu Vás ubezpečit, že Sauli udělá neuvěřitelnou lahodu i z obyčejné kávy."
Tommy
"Dobře." zářivě se na něho usmála "Hned přijdu." řekla a vyšla se mnou nahoru. Položil jsem tašku na postel a začal prohlížet, co mi přivezla. "Ty kalhoty jsou nádherné." usmál jsem se nadšeně při pohledu na kvalitní černé rajtky.
Sauli
Přikývl jsem a s Mattem jsme šli do domu. Usmál jsem se a opřel se o linku. Matt si sedl ke stolu a pousmál se. "Bude to můj poslední závod. Víc na býka už nevylezu." Povzdechl jsem si. "Dobře, dobře. Ale stejně o tebe budu mít strach."
Tommy
Mamka byla ráda, že se mi oblečení líbí. Měl jsem jezdecké holínky, kalhoty, rukavice i přilbu a vestu.
Sauli
Mattovi jsem připravil jeho oblíbenou kávu a usmál se na něj. Hrál jsem si s přípravou čaje. Možná... bychom si na tom společném ranči mohli otevřít i malou kavárnu...
Tommy
K tomu mi přivezla nového plyšáka, jo, byl jsem na ně úchyl. Povídali jsme si, dokud nepřešla řeč na Sauliho. Chvíli jsem se zdráhal, ale nakonec jí to celé vyklopil. Chápavě mě objala.
Sauli
V klidu jsem popíjel svůj čaj. "Večer... odjíždíš, že?" Přikývl a pousmál se. "Ale do konce týdne se vrátím."
Tommy
Říkala mi, že ho musím nechat jít, bylo to jeho rozhodnutí. Věděl jsem, že má pravdu a to mě bolelo ještě víc. Tulil jsem se k ní, vždycky mi byla oporou.
Sauli
Nechtěl jsem, aby odjel. Vždycky, když šel na závody, jsem se o něj bál. Už kolikrát se zranil... "No tak, Sauli. Budu v pořádku."
Tommy
Máma mi osušila slzy, povzbudivě stiskla ruku a spolu se mnou zamířila dolů.
Sauli
Pousmál jsem se. "Tommy, pojď se najíst. Ještě jsi nesnídal a jsi určitě vzhůru déle, než já."
Tommy
"Hmm." kývl jsem a vzal si jídlo.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Byl jsem tu...

...klik ;) 100% (2805)

Komentáře

1 LambertGirl LambertGirl | Web | 22. března 2013 v 16:24 | Reagovat

Chudáček Tommy :-( Sauli mě neuvěřitelně nasral, abych řekla pravdu :-( A nerada to říkám, obyčejně nejsem taková mrcha, ale úplně vidím před očima, jak Matt letí po hlavě z býka dolů -.-'

2 Kiki Kiki | 22. března 2013 v 17:55 | Reagovat

Jo když Sauli miluje jiného tak si ale vážně neměl s Tommym začínat :-( snad to chudinka zvládne ;-)

3 Janimi Janimi | 22. března 2013 v 18:59 | Reagovat

Ešte že sa Tommy vrátil v poriadku... no som zvedavá ako to s tými tromi bude ďalej :-(  ;-)

4 coconutsedlarova coconutsedlarova | Web | 22. března 2013 v 20:23 | Reagovat

jak jsi udělala tu tapetu a Adamem? :-)

5 Karin Karin | 22. března 2013 v 22:30 | Reagovat

Tommy by mněl odejit a nenechat se trápit.Sauki si sním jen hral. :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama