Rozervaný psanec VI.

22. prosince 2014 v 1:28 | ZuzuLambliff ௸ |  Překlad - Rozervaný psanec
Věnováno: Janimi, Karin, TýTý, Extasy, In, Veronice, sambě, věře, Terikovi, Miki a Market. Děkuji za vaše komentáře, jsem fakt ráda, že se vám to tak moc líbí :)
Tenhle dílek opět trochu posune jejich vztah a hlavně spoustu věcí vyjasní :)Probudil se v měkké posteli vonící divokými květinami, bílé prostěradlo pod ním bylo čisté. Na pár minut neměl ponětí, kde je, připadal si vyčerpaný jako po úplňkovém běhu. Začmuchal do vzduchu a zjistil, že leží stočený uprostřed postele ve své vlčí podobě. Podle vůní okolo poznal, že se nachází v Adamově domě. Nastražil uši a zaposlouchal se do zvuků v budově, slyšel jen vzdálené kroky na jejím opačném konci. Teď už poznal i místnost, spal tu minulý týden, když musel strávit nějaký ten čas se svou novou smečkou.


Netušil, jak tam skončil, jeho mysl byla příliš líná a pomalá, než aby pořádně pracovala. Hufnul, zavřel oči a položil si hlavu na přední packy, aby si odpočinul. Musel zvednout svůj citlivý čumák, pach desinfekce ho poněkud iritoval, zároveň ale nastartoval jeho paměť, opar se díky němu náhle rozplynul. Vybavila se mu mučivá bolest, pach spáleného masa, Aconitum a... taky Adam. Prudce při tom nárazu vzpomínek vytřeštil oči.

Co se stalo ostatním členům smečky? Chtěl vyskočit na nohy, ale jeho bolavé svaly jen zuboženě zaprotestovaly. Už chápal, proč byl ve své vlčí formě. Jeho zranění byla zatraceně vážná, proto se musel ve chvíli, kdy se jeho tělo uzdravilo natolik, aby toho bylo schopné, proměnit pro rychlejší regeneraci.

Pomalu se posadil a počkal, až se s ním svět kolem přestane točit, bolest tepající mu v hlavě ignoroval. Musel vědět, co se stalo potom, co ztratil vědomí. Pamatoval si vůni letního lesa, jejíž zbytky stále přetrvávaly v jeho srsti a na povlečení silněji, než by čekal. Nesl ho Adam, nebo držel, zatímco byl mimo?

Pokusil se proměnit zpátky, ale jeho vlk ho zatím nenechal, pochopil, že musí dát své druhé polovině ještě nějaký čas ke zhojení ran. Vážně na tom byl tak špatně? Nedokázal si představit, jak museli vypadat ti ostatní, a moc si přál, aby byli všichni minimálně živí. Už už se chystal seskočit z postele, když uslyšel, jak se dveře pomalu otevírají a hned na to nesouhlasné zavrčení člověka, který vstoupil.
"Kam si myslíš, že jdeš?" zeptal se Sutan, zavíraje před ním dveře. V rukách nesl talíř se syrovými steaky, jejichž vůně se rozlila po místnosti. Blondýnkův žaludek hlasitě zakručel.
"Jen chci vědět, jak jsou na tom ostatní. Přežili?" odpověděl prostřednictvím myšlenkové nitě.
"Oh, takže už bereš svou úlohu Bety vážně?" rýpl si vyšší muž, za což si vysloužil ostré štěknutí.
"Dobrá, dobrá. Na, měl bys něco sníst a vypít, ty sám ses taky pěkně zřídil." usmál se slabě, jeho očí se to ani nedotklo. Došel k posteli, posadil se na ni a položil tác před něj.
"Díky, takže?" zeptal se Tommy a očichal maso, než jeden kus popadl a začal s potěšením žvýkat, vážně byl hladový jako vlk.

Sutan počkal, dokud nezmizel první steak a blondýnek se nenapil.
"Naštěstí byl výbuch menší, než pravděpodobně plánovali. Nikdo nezemřel, jen Jeremy a Tanya jsou stále v bezvědomí a zatraceně špatným stavu. Pořád není jasný, jestli se z toho vůbec úplně dostanou."
"Do prdele." Tommyho hlas zněl v Sutanově hlavě ustaraně a naštvaně. Sledoval ho, jak přestal jíst a zíral na krvavé maso, jako by mohlo za všechno, co se stalo. Ticho se táhlo dlouhé minuty, než elegantně mávl směrem k podnosu a zkřížil svoje dlouhé nohy.
"Sněz zbytek, Tommy, musíš nabrat zpátky svoje síly. Potřebujeme silného Betu, Adam se tě bude chtít na ten výbuch ještě zeptat, vzhledem k tomu, že jsi byl jediný, kdo si něčeho všiml, a byl nejblíž. Oliver si nic moc nepamatuje." vysvětlil.

Vlk tiše hufnul a poslušně zhltnul zbylé maso. Ani vzpomínky na tu příšernou noc mu jeho apetit nezkazily, byť se mu stále dokola přehrávaly v hlavě. Věděl, že má Sutan pravdu, nemohl v tom smečku ani Adama nechat, ne když byla situace takhle vážná. Byli napadeni, životy ohroženy a lidé vážně zraněni, někdo je otevřeně napadl, museli to vyšetřit a podniknout náležitá opatření - minimálně takhle by to udělali v jeho staré smečce. Teď ale nevěděl, co Adam plánuje, vážně si museli promluvit.

"Adam tu byl nějakou dobu se mnou, že?" podíval se na Sutana, když byl hotový. Chtěl vědět, jestli se mu Alfova silná, stále přetrvávající vůně na něm a povlečení jenom nezdá.
"Přesně tak, zlato. Byls na tom zatraceně zle, je Alfouvou povinností starat se o své vlky, zvlášť když jsou zranění. Olizoval tvoje rány, aby se co nejrychleji zahojily natolik, aby ses mohl proměnit." přikývl, pozorně sledoval jeho reakce - tedy alespoň to, co bylo v Tommyho vlčí formě možné.

Blondýnek stočil hlavu a zabodl pohled dolů do bílého prostěradla. Věděl, o čem Beta mluví, Alfové, a často i Betové, měli schopnost - magickou, chcete-li - používat svoje sliny k rychlejšímu hojení ran ostatních členů jejich olizováním. A že jich měl Tommy od stříbra a Aconita požehnaně.
"Jak se ohledně toho cítíš?" zeptal se vyšší muž tiše.

Bílý vlk si olízl čumák, aby ho očistil od zbytků krve, která na něm ulpěla, a položil si hlavu na přední packy. Huňatý ocas si obtočil kolem těla. Zdvihl svoje zlatohnědé oči ke druhému vlkovi a hufnul.
"Nevím, asi vděčně. Z toho, co jsi řekl, je mi jasný, že bych bez jeho pomoci nepřežil."
"Obávám se, že ne. Naštěstí jsme byli poblíž Howl a podařilo se nám tam dostat včas. Adam byl celý den neklidný, takže když volali, že se něco stalo, nebylo těžké si to spojit. Vycítí nebezpečí dopředu."
"Jak dlouho jsem byl mimo? A co už Adam ohledně toho útoku udělal?"
"Skoro čtyři dny, Tommy. Už jsme se začínali bát, ale ty ses začal uzdravovat a Adam s tebou znovu navázal svoje Alfa-spojení. Bohužel, s Jeremym a Tanyou je sotva znatelné, proto s nimi teď tráví víc času, ale jsem si jistý, že za tebou co nevidět přijde, jen co se dozví, že jsi vzhůru." odpověděl, podpíraje si bradu dlaní, loket o koleno.
"Poslal pár vlků do Howl, aby to tam očmuchali a porozhlédli se, v naději, že se jim podaří najít útočníka, ale zatím bezvýsledně. Spojil se s každým ze smečky i se smečkou ze Santa Monicy, aby se jich zeptal na nedávnou aktivitu upírů, když jsi říkal, že ten chlap byl přinucený. Se žádostí o audienci u upíří královny chtěl počkat, až přijdeš k sobě."
"Chápu." hufnul Tommy a podíval se před sebe. Zatímco přemýšlel, ustoupil jeho vlk do pozadí a nechal mu ryze lidský pohled na věc.
"Měl bych si s ním promluvit. Taky chci vědět, kdo a proč to udělal."

Sutan přikývl a zamručel, dívaje se na protější stěnu, ticho mezi nimi se opět protáhlo, než se první Beta otočil zpátky na bloňďáčka.
"V hlavě ti visí ještě něco, ptej se." vyzval ho tiše. Jejich oči se na vteřinu setkaly, než jimi bílý vlk uhnul a zabodl je do prázdného talíře na podnose. Mlčel, zvažoval, jestli se má zeptat, nebo to raději zamlčet, ale nakonec se rozhodl, že stojí o odpověď natolik, že už nechce čekat, ani to držet v sobě.
"Zajímalo by mě, jestli jsi někdy cejtil, nebo slyšel o něčem, čeho jsem si všiml, kdykoliv jsem se objevil poblíž Adama, zvlášť když se mě dotknul. Cejtím vůni letního lesa v pozadí za pachem smečky a... jinej druh domáckýho tepla. Nevíš, co to může znamenat?" řekl a střelil po hubeném muži pohledem.

Sutan ho sledoval s pobaveným úsměvem, což Tommyho lehce znervózňovalo, cítil se trapně. Měl tak trochu tušení, co to znamená.
"Takže?"
"Ano, vím, co to je, ale myslím, že zodpovědět tuhle otázku není můj úkol." ušklíbl se Sutan.
"Tak čí?" zavrčel bílý vlk frustrovaně.
"Adamův, pochopitelně. Měl by ses ho zeptat, jestli ve tvé blízkosti cítí totéž. On už ti to vysvětlí." řekl a postavil se, aby sebral tác s prázdným talířem a miskou s vodou.
"Nebylo by jednodušší, kdybys mi to řekl teď?" zeptal se otráveně, všechny ty tajnosti ho začínaly vytáčet.
"To určitě bylo, ale pak to není žádná zábava, navíc je to vaše věc, kterou si mezi sebou musíte vyříkat. Potom pochopíš to, co jsem ti řekl tenkrát, když jsem tě nenechal zabrat moje místo, vzpomínáš? Vidím, co jiní ne."
"Co tím myslíš?" zdvihl blondýn hlavu a nasadil výraz podobný lidskému zdvihnutí obočí.
"Hlupáčku, tys na to pořád nepřišel? Ve smečce jsem něco, co lidé nazývají Šamanem. Víc než ranhojič, víš? Vize, předtuchy, spojení s předky a podobné." mávl volnou rukou, stále se usmívaje.
"Takže mi věř, když říkám, že bys o tom měl mluvit s Adamem. Počkám na něj, až se vrátí, a řeknu mu, že jsi vzhůru."

Tommy ho sledoval nakrknutým pohledem a ještě jednou štěknul, než muž vyklouznul z místnosti.
'Šaman? A co sakra myslel tím zbytkem?' přemýšlel o tom a snažil se vymyslet co nejvíc možných odpovědí, dokud ho plný žaludek neuspal.

***
Cítil příjemné teplo a útulno, hladící prsty na jeho hlavě byly tak příjemné, že by takhle dokázal vydržet hodiny, ovšem ve chvíli, kdy se čumákem přitiskl k silnému pevnému stehnu a znovu ucítil vůni letního lesa silněji, se probudila jeho lidská mysl a on otevřel oči. Bylo to Adamovo stehno a ruka v jeho kožichu. Náhle se cítil hrozně trapně, že se ve spánku neovládl, a byl rád, že jeho vlčí forma skryla červeň, která by se mu jinak vlila do tváří.

"Promiň." Zamumlal skrz myšlenkovou rovinu, zatímco se odtahoval a sedal si.
"V pohodě, vlastně jsi byl roztomilý. Když spíš, jsi mnohem příjemnější." rýpl si, a jen jeho skoro něžný úsměv dokázal zarazit ostrou odpověď Tommymu v hrdle. V jeho tváři se zračila úleva i starosti, když si skládal ruce do klína. Ze středu postele se nepohnul.

"Takže... je ti líp."
"Mnohem, jen se ještě nemůžu proměnit." odpověděl, zatímco si svého klidného Alfu prohlížel, jeho vůně se vznášela všude kolem nich.
"Díky, žes mi pomohl se dát dohromady."
"Jsi součástí mojí smečky, můj druhý Beta, je samozřejmostí, že jsem ti pomohl, jak jen jsem mohl." Tommy přikývl svou velkou hlavou a obtočil si střapatý ocas kolem nohou, seděl prakticky naproti němu.
"Sutan říkal, že jsi se mnou chtěl mluvit o tom útoku. Nepamatuju si, co jsem řekl, než jsem odpadl."
"Že to byl přinucený člověk a složení bomby." zamračil se trochu Adam.
"To je v podstatě všechno, čeho jsem si všiml, než to bouchlo. Jak to vypadá s upíří aktivitou?"
"Koukám, že ti Sutan pomohl se trochu chytit." usmál se Adam slabě, jeho oči zůstaly vážné. "Nezískal jsem žádnou informaci, která by se dala použít, všechno se zdá být normální, a ani průzkumníci nic neobjevili."
"Co ti, které jsi poslal po stopě toho chlapa?" teď už se mračil i blondýn.
"Stopa vedla do blízké aleje, kde ale končí, nejspíš ho tam vysadili z auta. Pokusili jsme se ho najít, ale všechny pachy smyl ranní déšť." povzdechl si a potřásl hlavou "Nejsme ani o kousek blíž."
"Stejně v tom má prsty minimálně jeden upír, měl bys požádat o audienci co nejdřív, je to důležitý, nemůžeme nechat atentátníky, aby si nás napadali, kdy se jim zlíbí, a upíří Královna bude chtít smýt podezření ze svého druhu, pokud v tom nejede taky." zavrčel Tommy trochu frustrovaný situací.
"Řekl jsi 'nás'. Sutan měl pravdu, začal jsi brát svou roli Bety vážně, za což jsem vážně rád." přikývl a odignoroval tiché štěknutí, které si vykoledoval.
"Zažádám o ni, ale netuším, kdy mě Královna přijme, může to trvat týdny, nechci čekat tak dlouho."
"Možná bych mohl pomoct." zamyslel se blondýnek po krátké pauze.
"Jak?" zamračil se Adam zmateně a tak trochu podezřívavě.
"Mám svoje způsoby." odpověděl bílý vlk a naznačil pokrčení ramen.
"Vážně? Zajímavé, každopádně pokud můžeš něco udělat, budu ti vděčný. Jak jsi řekl, nemůžeme žít v obavě z dalšího útoku. Mimochodem, Howl se opravuje, pracuje na tom několik členů smečky. Mezi zraněnými bylo i několik lidí a byla docela fuška udržet média stranou, dokud jsme nedostali všechny vlky do bezpečí."

"Omlouvám se." sklonil Tommy hlavu.
"Za co?" Adam se na něj překvapeně zadíval.
"Za to, že jsem si toho nedokázal všimnout dřív, nebo to zastavit. Byl jsem... měl jsem pauzu, když ten chlap přišel."
"Jo, Mike mi řekl, že jsi byl před výbuchem s Janice." přikývl a Tommy byl opět vděčný za svou srst, která skryla ruměnec. Nesnášel, když ho někdo přiměl cítit se jako hloupý teenager, který provedl něco, co neměl. Tohle vážně nebyla Adamova věc. Když se tak zamyslel, byl si jistý, že ji Alfa musel cítit všude kolem něj a jeho zase na ní.
"Víš dobře, že to není tvoje chyba, mohlo se to stát kdykoliv, možná bys to ani nepřežil." povzdechl si černovlasý těžce a dodal, aniž by se na něj podíval:
"Jsem rád, žes to zvládl."
"Proč?" otočil se na něj bílý vlk, překvapený dávkou úlevy a upřímnosti v Alfově hlase. Ten zvedl pohled a setkal se s jeho zlatohnědýma očima, dlouho neodpovídal.
"Copak to necítíš?"
"Co máš na mysli?" zamračil se Tommy svým vlčím způsobem a se zájmem natočil uši dopředu. Adam na chvíli vypadal, že chce něco říct, ale pak potřásl hlavou, jako by to nebylo důležité.
"Řekni mi to! Je to to, na co jsem se ptal Sutana?" Vyšší muž se zatvářil trochu zmateně. Že by mu jeho Šaman o tomhle neřekl?
"Na co ses ho ptal?"
"Chtěl jsem vědět, co znamená ta zvláštní vůně, která se kolem tebe vznáší, a jinej druh pocitu, že sem patřím. Jinej, než když jsem se smečkou." zadíval se na něj tázavým pohledem, smysly našponované, aby mu neuniklo, kdyby se pokusil cokoliv zatajit.
"Jakou vůni kolem mě cítíš?" zeptal se Adam namísto odpovědi, za což na něj Tommy trochu nespokojeně hufnul. Přesně, jak ho podezíral, věděl mnohem víc, jak taky řekl Sutan.
"Vůni letního lesa a teplo."
"Jak je možný, že jsi o tom jako Beta nikdy neslyšel?" povzdechl si Adam a zatvářil se trochu rozpačitě.

Tommy se okamžitě přepnul do obranného režimu, to, co Adam řekl, mu připadalo skoro jako otevřená urážka. Zavrčel, naježil srst a ještě víc se odtáhl, lehce odhrnul pysky ze špičáků.
"Nic o naší smečce ani o mně nevíš!"
"Jo, o tom jsi mě už přesvědčil svým tvrdohlavým chováním." protočil Alfa oči, do kterých se vkradl lehký náznak vlčí palčivosti.
"Naser si!" proklouzlo mu dřív, než se stačil zastavit, ale zpátky to vzít rozhodně nehodlal, místo toho se na posteli postavil přímo nad něj, ačkoliv oba věděli, že by neriskoval napadení mnohem silnějšího Alfy ani v případě, že by byl úplně v pořádku.
"Alespoň jednou bych rád dostal jasnou odpověď, v Burbankské smečce byli všichni otevření, sdíleli jsme informace. Zato tady je to horší než dolování uranu! Tak sakra nech těch tajností a koukej vysypat, co se to mezi náma kurva děje!" Adama jeho výbuch docela pobavil, vážně litoval, že tuhle debatu nemohli podstoupit s jeho lidskou formou.
"No dobře, ale pokud nejsi připravený slyšet pravdu..." pokrčil rameny "Ano, vím, o čem mluvíš, už jsem to ve své smečce párkrát viděl. Cítím totéž, když jsi poblíž, akorát že tvoje vůně má podobu zimního lesa. Vysvětlení je prosté: Jsme Mates."
 

33 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | 22. prosince 2014 v 10:54 | Reagovat

Ježiš, jaký Mates? Jako že jsou si souzeni? :-) No, ještě aby ne, vždyť je to Adam a Tommy!
Opět další úžasný díl se skvělým překladem, který jsem hltala od začátku do konce i navzdory tomu, že mě šíleně bolí zuby! Moc díky, Zuzu, že jsi pro nás našla tuhle povídku a že ji překládáš :-)

2 In In | 22. prosince 2014 v 11:10 | Reagovat

Mates ,je jako spřízněné duše , pár , který si je souzený :D že , jo ? :D ach, to je tak romantický :D jak je Adam plachý , jakoby se bál reakce vzpurného Toma , jsem zvědavá jak tu okolnost Tommy příjme , i když už jsou jejich city rozjeté, tak jako tak :D dík za překlad :D

3 Market Market | 22. prosince 2014 v 12:56 | Reagovat

:D  :D Moc krásný, těším se na pokračování. Držím Tommymu a Adamovi palce :-) Díky za nový díl :-)

4 Zuzu Zuzu | Web | 22. prosince 2014 v 14:09 | Reagovat

[1]:  Ti Mates byli vysvětleni už v předchozích dílech ;) Jinak moc děkuju :) A na bolavý zuby je super rozkousat koření hřebíček a poválet si to po tom, skvěle umrtvuje ;)

5 věra věra | 22. prosince 2014 v 17:27 | Reagovat

Jééé to je miléé:)) :3taky jsem hrozně ráda za další část:)moc se těším na pokračování:)...chtěla bych se jen zeptat....někdy až bude čas...budeš dopisovat i ostatní povídky?:33...

6 Zuzu Zuzu | Web | 22. prosince 2014 v 18:54 | Reagovat

[5]: Budu je postupně dodělávat a předělávat, ale hodlám se teď zaměřit hlavně na překlady. O moji vlastní tvorbu nikdo moc nestojí - a není se čemu divit - zatímco tohle pole je, jak už řekla Extasy, prázdné. Zaplním proto "díru na trhu". :D

7 Karin Karin | 22. prosince 2014 v 20:41 | Reagovat

To jsem zvědava co na to řekne Tommy náhodou mě se tvé povídky moc líbí a dík za překlad. :D  :-D

8 TýTý TýTý | 22. prosince 2014 v 23:50 | Reagovat

Děkuju za další část.. :-D Adam je teda Tommyho polovička a naopak co?.. :-D to je roztomilý, a ještě jak to řekl.. :-P těším se na další překlad :-D :-D
I mě tvoje povídky baví, I když někdy nejsou s happyendem :-P sice je mi to někdy i líto, ale i tak se mi líbí :-)

9 Janimi Janimi | 26. prosince 2014 v 0:40 | Reagovat

Adam je starostlivý Alfa ;-)  :-D postaral sa o Tommyho liečenie a je trpezlivý sTommym sú perfektný osudový...súdený si pár :D

10 Katka Katka | E-mail | 30. dubna 2015 v 16:39 | Reagovat

Jé Adam Tommymu olizoval rány. to je taková romanťárna. Cože jsou  Mate - spříznění duší. No to jsem zvědavá jak tohle bude dál.S Tommyho vzpurnou povahou. I když Adam má na něj silný vliv. To se musí nechat. :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama