Rozervaný psanec VIII.

28. prosince 2014 v 11:00 | ZuzuLambliff ௸ |  Překlad - Rozervaný psanec
Věnováno: Sambě, Market, Extasy, In, Karin, věře a Janimi, děkuju, že si na ten komentář vždycky najdete čas :)
Fajn, vážení, jak už někteří z vás zaregistrovali, mám notebook! Každopádně, zas tak moc nejásejte, fakt nevím, jak na tom budu časově. Ke škole chodím ještě do práce a někdy taky potřebuju spát, jíst a učit se :DČerstvě vykoupaný Tommy seděl v jedné z menších místností v Adamově domě s dech beroucím výhledem na celou LA (pozn. překl. obrázek přidala autorka, asi takhle nějak si to představuje). Dřevěné zašupovací dveře byly zavřené pro alespoň trochu soukromí, on i pán domu seděli na nazelenalém gauči. Tommy do sebe naklopil skoro celou skleničku Jacka a hodil si nohy na okraj obdélníkového dřevěného stolku, ze záblesku v Adamových očích poznal, to úplně neschvaluje, ale neřekl nic. Nejspíš byl rád, že se blondýnek objevil, když ho odvlekl do téhle skryté malé místnůstky.


Alfa si nemohl nalhávat, že ho hádka s Tommym a jeho výbuch nezasáhly. Celou noc nespal, dokud se nepřinutil soustředit na záležitosti smečky, namísto aby se utápěl ve svých chmurných myšlenkách, temnotě a zklamání svého vlka. Ten obvykle lehával stranou, na povrch vystoupil jen ve chvíli, kdy musel dát najevo svou dominanci nebo ukázat podřízeným členům smečky jejich místo, popřípadě když se Adam hodně vytočil. Ale teď... teď cítil, že trucuje pro Tommy - a to jen jeho, ne vlkovu - reakci. Ležel stočený vzadu v jeho mysli a předstíral nedotknutelnost, koutkem oka však stále sledoval dění.

"Poslouchám..." nadhodil Adam klidně, když už se ticho mezi nimi táhlo příliš dlouho. Bylo jasné, že Tommy je příliš ztracený, než aby začal.
"Uh..." Blondýnek se znovu napil a sklopil hlavu, pohledem se zaklesl do povrchu gauče, vzápětí si ale uvědomil, že by mohla být chyba nastavit takhle druhému muži svůj krk, a tak ji zase rychle zvedl a střelil po něm pohledem.
"Určitě se chci nejdřív omluvit za tu ránu do obličeje." Adam jen pokrčil rameny a skrčil si svoje dlouhé nohy pod sebe, jednu ruku nechal na područce, druhá mu volně spočívala v klíně. Pohledem vyzval drobnějšího vlka, aby pokračoval.

Ten to vzal jako uzavřenou věc, vzhledem k tomu, že Alfa nic neřekl, žádný trest nebude, můžou se posunout dál.
"Takže... co teda budem dělat s tím vším okolo Mates?"
"Už mi věříš?"
"Ten... polibek byl dostačujícím důkazem." pokrčil rameny, led zacinkal o sklo, jak do sebe kopnul zbytek.
"To byl."
"Hele, já fakt nevím, co mám dělat, jasný? Bylo to... neskutečný, matoucí... a, bože, já byl tak nasranej..." vzdychl Tommy a zabořil si prsty volné ruky do vlasů, nepřítomně je načechrávaje. Cítil na sobě jeho rentgenující pohled, až ho z něj pálila kůže - nedokázal určit, jestli nervozitou nebo touhou.
"Neříkej..." zamumlal Adam trochu pobaveně. Blondýn si odfrkl, a když se na něj podíval, spatřil lehký škádlivý úsměv v koutku jeho úst. Raději to nekomentoval.

"Zkus se na to podívat z mýho pohledu. Až do teď jsem tě nenáviděl pro to, co už jsem ti řekl, a nejednou zjistím, že se můj táta v poslední době změnil a stal někým úplně jiným, někým, kdo nás bez zaváhání obětoval. A nejhorší je, že jsem si toho prakticky nevšiml, byl jsem za to naštvanej i na sebe. Potřeboval jsem nějakej čas na to to strávit, možná bych pak reagoval jinak, jenže pak jsi mě políbil a na mě toho bylo v tu chvíli prostě moc." řekl, teď už nedokázal příval slov zastavit. "To, co jsem cítil, odpovídalo přesně tomu, o čem jsem vždycky snil, když jsem přemýšlel, jestli někdy svou Mate potkám. Nikdy jsem nic tak silnýho necejtil, vyděsilo mě to."
"Proč?" prohodil Adam jemně.
"Protože... protože jsem byl vždycky nezávislej, dokonce i jako Beta, kromě péče o smečku jsem si vždycky dělal, co jsem chtěl, a pak jsi přišel ty a všechno převrátil vzhůru nohama. Děsně jsem tě za to nesnášel a ujišťoval se, že o tom víš." poslední slova u Adama vyvolala hořký smích. "Ale musím po tom všem přiznat, že seš dobrej chlap, staráš se o smečku, o nás. Jen... nesnáším, když zůstanu vzadu ve tmě, taky mám lidi, o které se musím starat."
"Já vím a mrzí mě, že ses cítil odstrčený, ale musíš chápat, že ty i smečka jste pro nás byli pořád cizí. Teď už můžu říct, že fungujeme jako celek skvěle, a jsem rád, že konečně bereš svoji roli vážně. Ten incident v Howl to jen potvrdil."
"Jo, Sutan mi už řekl, že mě k tobě nemohl pustit právě pro tohle."
"Vážně?"
"Jo."
"Víš už, co je zač, že?"
"Šaman, nebo něco takovýho." přikývl blondýn.
"Udržuje svobodu mezi členy smečky, je víc než jen obyčejný Beta. Sice držíme pospolu, ale i tak vznikají neshody, je to přirozené v tak početné skupině. To proto mám víc Betů, než je zvykem, musím jim věřit, pomáhají mi s péčí o smečku, zatímco se já potýkám s vlkodlačí politikou a hájím zájmy nás všech jako celku. Sutan je jedním z mých nejstarších přátel, svěřil bych mu svůj život, dělá pro nás strašně moc, pomáhá nám zvládat naše lidské životy. Na začátku - nebo možná i teď - jsi jeho obvyklou pracovní zátěž neviděl. Nejspíš měl vizi nebo tušení, že tě nesmí nechat zabrat své místo. Nechci tím zpochybňovat tvoje schopnosti, ale na tvoje bedra by v tu chvíli padla obrovská lavina povinností, a vzhledem ke tvojí nenávisti a tomu, jak jsi se doteď pral sám se sebou..." pokrčil rameny. "Vždycky musíme hájit zájmy smečky před svými. Chci být dobrým Alfou, vytvořit bezpečné útočiště pro vlky, kteří byli vyhozeni, kousnuti, ztracení, nebo prostě chtějí někam patřit."
"Z toho, co jsem viděl, seš na správnej cestě." přiznal sotva slyšitelně Tommy.
"Co jsi říkal?" zašklebil se Adam.
"Slyšels dobře, nebudu to opakovat."
"Aw, Tommy Joe..." zahihňal se vyšší muž. Ze způsobu, jakým Adam obě jeho jména vyslovil, a už jen toho, že je použil, Tommymu poskočil žaludek.

Polknul a podíval se na svého Alfu trochu vážněji.
"Už chápu, proč jste se ke mně tak chovali, taky bych si na tvým místě nevěřil, většinou bejvám docela pohodář... já jen..."
"Byl jsi zmatený z toho všeho, co se stalo, a toho, jak se tvůj vlk začal chovat, když byl poblíž, hm?"
"Jo. Bylo to divný... Od toho kousnutí, kdy se to ve mně probudilo, jsme byli povětšinou na stejnej vlně, dokud nedošlo na tebe. On se chtěl podřídit prakticky od začátku, a já to nesnášel."
"Chápu. Ty... mě pořád nenávidíš?" zeptal se Adam tiše, ujišťuje se, že jeho hlas ani výraz neodrážejí nic z jeho pocitů a myšlenek.

Bloňďáček dlouho mlčel, ponořil se hluboko do svých pocitů, pátral v nich, až nakonec potřásl hlavou.
"Ne, nemyslím si."
"Co to změnilo?"
"Sledoval jsem tě, jak jednáš se smečkou, s náma, a taky jsem dneska odpoledne mluvil se ségrou. Řekla mi něco, co všechno obrací do úplně jiného světla." pokrčil rameny.
"Jako třeba?"
"Že se změnil, prej už nechtěl vést smečku... prostě potvrdila to, cos řekl před tím polibkem."
"Mrzí mě to." Adamův výraz jasně napovídal, že to myslí vážně.
"Díky... byl to prostě trochu šok." zamumlal a pokrčil rameny, jako by to pro něj nic neznamenalo, i když oba věděli, že se pravda skrývá trochu jinde.
"Podívej, co se týče našeho pouta... nechci tě do ničeho nutit. Chtěl jsem jenom, abys to věděl, nehodlám tě už držet stranou."
"Díky, za to jsem ti vděčnej." přikývl Tommy a dopil další skleničku. Sundal nohy ze stolku, odstavil na něj prázdné sklo a přitáhl si kolena k sobě.
"Takže... to s těmi Mates..."
"Co s tím?" vytáhl Adam obočí a prohlížel si ho. Vypadal mnohem uvolněněji než Tommy.
"Nechceš mě do toho tlačit, za to jsem rád. Ale... co si o tom myslíš? Co to znamená? Víš o tom mnohem víc..."

Alfa si uhladil neexistující záhyb na svých designových džínách, potom se na něj znovu podíval.
"Nevím. Byl jsem stejně překvapený jako ty, když jsem na to přišel. Nebudu ti lhát, jsi přesně můj typ, přitahuješ mě od první chvíle, co jsem tě viděl ve tvé lidské formě, a když se na to zpětně podívám, můžu bezpečně říct, že můj vlk na tom byl s tím tvým stejně, i když ty okolnosti nebyly zrovna nejlepší..." začal. "Mrzí mě, že jsme se museli potkat zrovna takhle, ale věřím, že k tomu byl nějaký důvod. Nevím jaký, možná jenom to, abychom tu byli pro toho druhého... nebo to prostě byl způsob, jakým se naše cesty měly zkřížit." Tommy znovu přikývl a naklonil hlavu ke straně.
"Kdys na to přišel?" zeptal se a snažil se, aby to neznělo moc zvědavě.
"Měl jsem silné podezření, když jsem tě trestal a držel za krk. Cítil jsem vůni zimního lesa a ještě něco, něco víc." pokrčil rameny a přesedl si do pohodlnější polohy. "Po tomhle jsem začal věnovat pozornost všem znamením - jako třeba když jsi v té hospodě zamumlal 'domov' před tím, než jsi odpadl - a taky jsem mluvil se Sutanem. Moc mi toho neřekl, víš, jakej umí být, ale když jsem se ho na to přímo zeptal, souhlasil."
"Proč jsi mi to neřekl dřív?"
"Upřímně, neměl jsem ani páru jak to udělat, nepatřil jsem zrovna mezi tvé oblíbence."
"To je pravda." povzdechl si Tommy, zatímco si na koleni uhlazoval svoje těsné džíny.
"Abych odpověděl na tvoji další otázku, tedy co hodlám dělat, musím ti první vyložit, co se bude dít, pokud se rozhodneme do toho jít, tedy stát se Mates se vším všudy." Blondýn ho mávnutím ruky vybídl, aby pokračoval.
"Jak víš, je to to nejdůležitější pouto mezi námi vlkodlaky, vlci to často vycítí dřív, než jejich lidské formy vůbec pochopí, o co jde. U nás je to vlastně taky tak." při posledních slovech se trochu uchechtl. "Když se ti dva rozhodnou, že opravdu chtějí být spolu, přichází na řadu Mating rituál, jejich spojení. V podstatě je to malý obřad před celou smečkou... v našem případě teda až tak malý nebude..."
"Chápu, co pak?"
"Nic komplikovanýho." vyhrkl Adam rychle, obavy v bloňďáčkově obličeji se mu nelíbily. "Ti dva si prostě před celou smečkou slíbí, že spolu zůstanou jako Mates po celý život, v podstatě něco jako klasická svatba. V některých smečkách to tady nekončí..."
"Co tím myslíš?" zeptal se Tommy, žmoulaje si prsty.
"No... slyšel jsem o případech, kdy se i zbytek rituálu odehrál před ostatními. Tedy... opravdové spáření končící kousnutím a zauzlováním se."
"No do prdele!" škubl sebou drobnější vlk.
"Jo. Jako... někdy jsem možná docela exhibicionista, ale ujišťuju tě, že u nás se nic takového dít nebude." potřásl hlavou. "Myslím, že je to velice intimní záležitost, které by měli být přítomni jen ti dva."
"Tak to souhlasím. Ale... co se stane po tom kousnutí?Jak to ty dva změní?"
"Bojíš se, že si tě připoutám k sobě a seberu ti svobodnou vůli?"
"Tak trochu..." zamumlal a začal si pro změnu kousat nehty.
"Nemusíš, takhle to nefunguje. To pouto je na obě strany stejné, jak ty ke mně, tak já k tobě. Budeme se navzájem silněji vnímat, už sis ale mohl všimnout, že nejsem ten typ Alfy, který by někoho nutil k absolutní odevzdanosti - pokud to není nezbytně nutné. Nehodlám to dělat ani svému Mate. Abych byl ale upřímný... nevím, jaké to pro nás bude. Nikdy jsem v takové situaci nebyl, takže se to holt budeme muset naučit až v praxi." usmál se.
"Ty to chceš udělat!" uvědomil si blondýnek po tom, co si ho dlouhou chvíli mlčky prohlížel. Jeho Alfa trochu zaváhal, pak ale přikývl.
"Jak jsem řekl, přitahuješ mě a jsem zvědavý. Chci vědět, jaké to je, navíc se cítím připravený usadit se tímhle způsobem. Už jsem pochyboval, že si někdy svého Mate najdu, ale jsi tady, mnohem držkatější, než jsem očekával, ale to je v pohodě. Líbí se mi to. Jsem tvůj Alfa, ale ty se ani přesto nebojíš říct, co si myslíš."
"Dobrý vědět." zamumlal Tommy a pokusil se skrýt červenou tvář za pažemi položenými na kolenou.
"Říkal jsem ti, že budu upřímný."
"Já vím."

"Bojíš se. Je to proto, že jsem muž, s čímž jsi asi moc nepočítal, že?"
"Tak trochu." přikývl drobnější muž a kousl se do rtu, když v černovláskových očích spatřil stín bolesti."Je pravda, že jsem si myslel, že moje Mate bude hezká žena, každopádně mě fakt, že jsi chlap, až tak netrápí."
"Oh... takže bisexuál?"
"Pokud tomu musíš dávat jméno... Jo, zapletl jsem se už s oběma pohlavíma, užiju si to obojí."
"Trochu jsem se bál, že to tak nebude. Až do našeho polibku jsem si nevšiml ničeho, co by mi napovědělo, že máš rád i muže." Tommy jen pokrčil rameny.
"Ženy tvoří tu větší část mých milenců."
"Jo, všiml jsem si, že je rád proháníš." uchechtl se Adam trochu suše, na to si blondýn odfrkl.
"Ale no tak..."
"No co? Páchneš sexem skoro pořád, tak se nediv, že věřím pomluvám." ušklíbl se, jeho tón přiměl Tommyho k úsměvu.
"Adame, já s tebou vážně nehodlám rozebírat svůj sexuální život." protočil oči, na rtech mu však stále pohrával úsměv.
"Dobře, dobře. Jen mi řekni... je to mezi tebou a Janice vážný?"
"Proč se ptáš?"
"Protože jsem ji z tebe několikrát cítil, a to dokonce i teď, ksakru. Ptám se, protože... pokud se někdy rozhodneme, že zůstaneme spolu, nerad bych zničil nějaký vztah nebo tak něco."
"Myslíš to vážně?"
"Samozřejmě." zamračil se Adam trochu zmateně.
"Nejsme spolu, jen šukáme." pokrčil rameny Tommy.
"Ví to?"
"Tím jsem si jistý."
"Dobře." přikývl Adam, na jeho rtech se usadil drobný úsměv. Bloňďáček neřekl nic, jen zíral na město pod nimi.

"Víš... pokud by ti chyběly ženy, věřím, že najdeme způsob, jak to vyřešit."
"Snažíš se mě přesvědčit?" Otočil se na něj a stihl zaregistrovat jeho nadějeplný výraz dřív, než ho stihl zamaskovat svým dokonalým pokerfacem.
"Ne, jen se na to snažím nahlížet ze všech stran. Pokud teda řekneš ano, pochopitelně."
"Jak důkladné."
"To je Alfova práce, Tommy Joe."
"Chápu." odvětil Tommy a prohlížel si ho. Ty modré oči vypadaly tak upřímně, a Tommy musel uznat, že se mu to líbí. Jeho vlk souhlasně zavrčel a přistoupil o trochu blíž k povrchu, chtěl k černému, ale netlačil na svého pána, cítil, že je tahle konverzace důležitá, a tak na sebe oba vlci jen mlčky koukali skrz ten podivný prostor, v jakém si je Tommy vždycky představoval.

"Jinak jsem ještě nezmínil, že to po dokončení rituálu posílí celou smečku jak teoreticky, tak fakticky, a to zvlášť když jde o Alfu a jeho Betu."
"Ježiš ne..." protočil drobný muž trochu pobaveně očima.
"Vážně, klidně si to zkontroluj, nevymýšlím si, můžeš se zeptat Sophie a Issaca, nebo Scarlett s Leem, pokud chceš."
"Drž už hubu a nech mě myslet." povzdechl si Tommy, ale v jeho tónu nebylo ani stopy po vzteku. Prostě jen zase přesunul svoji pozornost na město, jehož světla pomalu ožívala, jak se postupně přikrádala tma. Koutkem oka zahlédl černovláskův úsměv.
 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | 28. prosince 2014 v 11:59 | Reagovat

Rozhovory na toto téma miluju, zvlášť když se o tom mluví otevřeně :-)
Na sbližování se moc těším... no, kdo z nás ne, že jo :-D
Akorát bych ráda trochu víc Adamovy dominance. Na jednu stranu chápu, to s tím, že případně Tommymu seženeme babu, aby nebyl frustrovanej, ale asi by si jako Alfa mohl víc věřit. Nu, uvidíme...
Moc díky za překlad, Zuzu <3

2 Zuzu Zuzu | Web | 28. prosince 2014 v 12:10 | Reagovat

[1]: V příštím díle jí budeš mít až až :D

3 In In | 28. prosince 2014 v 15:39 | Reagovat

Tommy je už pomalu smířený , že se dají dohromady , to je moc dobře , Adam je tak chápavý :) dík za překlad :)

4 Maty Maty | 28. prosince 2014 v 16:23 | Reagovat

Co na říct snad jen, no konečně! :D Těším se moc na to sbližování, tedy na další díl. :)

5 Terik Terik | 28. prosince 2014 v 17:11 | Reagovat

Moc pěkné těším se na další díl. :-D

6 Karin Karin | 28. prosince 2014 v 21:59 | Reagovat

Jak je Adam ohleduplný vůči Tommymu moc pěkná povídka a dík za překlad. :D  :-)

7 TýTý TýTý | 28. prosince 2014 v 23:15 | Reagovat

No páni!.. :-D Takže si konečně řekli co potřebovali :-) Moc děkuju za překlad a taky že teď přidáváš víc dílů :-D

8 anonym anonym | 29. prosince 2014 v 10:15 | Reagovat

Je až s podivem, kolik pošuků tohle píše, a ještě víc, kolik jich to čte. Ale, patřím mezi vás, osobně se nemůžu dočkat pokračování, takže... do toho cvoci! :-D

9 Janimi Janimi | 29. prosince 2014 v 11:04 | Reagovat

Tak dúfam že si to Tommy už ujasnil ;-) Treba uznať že je Adam veľmi ohľaduplný Alfa a asi už aj zamilovaný a tak ústretový voči Tommymu ;-)  :-D Dík za zaujímavý preklad, vystihnúť tie výrazy nie je jednoduché , dobrá si ;-)  :-P

10 Miki Miki | 30. prosince 2014 v 11:02 | Reagovat

Děkuju za další dílek. :-P Tahle povídka je vážně moc pěkná, zase jsem neodolala a nakoukla do originálu a strašně moc se těším na pokračování. 8-) Adam je tu přesně takový, jakého si ho představuju, prostě dokonalý. :-D No a Tommy roztomilý, prostě skvělá kombinace. :-) Díky moc !!!

11 Market Market | 31. prosince 2014 v 8:32 | Reagovat

Moc hezký, díky za nový díl a moc se těším na pokračování. Je to fakt moc hezká povídka :-P

12 věra věra | 31. prosince 2014 v 12:10 | Reagovat

Děkuju.)Krásný a milý:33Jsem vděčná za tůj překlad:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama