Rozervaný psanec XII. 2/2

22. ledna 2015 v 23:22 | ZuzuLambliff ௸ |  Překlad - Rozervaný psanec
Pokračování :)

Královna Ashley si ho dlouhou chvíli prohlížela, pak na moment s povzdechem sklonila hlavu.
"Mrzí mě, že tě zranili, Tommy, a jsem ráda, že ses z toho dostal. Tvého nového Alfu můžu ujistit, že s tím nemám nic společného, respektuji smlouvu. Přesto spustím vyšetřování mezi mými upíry, a pokud najdu toho, kdo je za to zodpovědný, dám o tom vědět Upířímu koncilu i vaší smečce. Nehodlám tolerovat neposlušnost a upuštění od pravidel, která jsem jim nastavila." Pronesla pevně, najednou vypadala mnohem starší a silnější.
"Takže můžu počítat s tím, že nás informuješ, jakmile najdeš něco, co by nám mohlo pomoct?" zeptal se Adam, pohrávaje si s jedním z prstýnků.
"Ano. Víš, že během těch pár let, co jsem královnou, jsme vždycky dokázali spolupracovat, Adame." Řekla a sledovala ho, jak souhlasně přikyvuje, však to taky byla pravda. Kdykoliv se vyskytl problém mezi upíry a vlkodlaky, dokázali si sednout a vymyslet řešení.
"A vzhledem k tomu, že ten útok zasáhl i mého drahého přítele Tommyho, budu na to osobně dohlížet." Dodala a mrkla na bloňďatého Betu. Adamovo varovné zavrčení se rozlehlo místností dřív, než je dokázal zastavit.

Ashley překvapeně zvedla obočí, očima putovala mezi ním a drobnějším mužem, který se zatvářil omluvně a pro jistotu položil dlaň na Alfovo rameno, připravený ho uklidnit nebo případně stáhnout zpátky. Ochranka i Julian se napjali, byli ve střehu. Na Královnu se takhle nevrčí!

"Jménem svého vlka se omlouvám." Promluvil provinilec.
"Přijímám." Odpověděla mu a sevřela rty. "Vy dva jste spolu?" vypadlo z ní náhle.
"Ne." Potřásl Tommy hlavou, muž pod ním však v ten samý okamžik vyslovil:
"Tak trochu."
"Zajímavé…" usmála se.

Adam nedokázal sám v sobě potlačit ublížené pocity z toho, jak to před ní jeho vyvolený bez zaváhání popřel, ale neřekl ani slovo, jen pevně stiskl rty. Nezáleželo na tom, jak dobře spolu celá ta léta vycházeli, pořád to byla silná upírka a on jako vlkodlak nebyl ochotný s ní sdílet informace o sobě ani své smečce, a Tommy zjevně došel ke stejnému závěru.
"Je to komplikovaný." Uzavřel Beta krátce a pročistil si odkašláním hrdlo. "Co se té druhé záležitosti týče, máme nějaký informace, který by ti mohly pomoct."

Adam ucítil Betův tázavý pohled a přikývl, dávaje mu tak svolení, aby mluvil. Drobná ruka sklouzla z jeho ramene. Královna se na něj jen tázavě podívala, než ho mávnutím pobídla, aby pokračoval.
"Zatímco jsem se dával dohromady, podařilo se smečce vystopovat toho člověka až do blízké Aleje, vypadá to, že ho tam vysadili z dodávky, taky v jejich moci. Naši vlci ji pak bohužel ztratili v provozu."
"Děkuji, podívám se na to, hned jak odejdete. Jestli je mezi mými upíry někdo, kdo se pokouší rozdmýchat staletí se táhnoucí nesvár mezi našimi druhy, přeji si to okamžitě zastavit."
"To oceňujeme." Řekl Adam, už opět klidný, zatímco se spolu se Sutanem postavili. "V případě, že zjistíme cokoliv dalšího, dáme ti okamžitě vědět. Prosím, udělej pro nás totéž." Kývl na ni. "Ještě jednou děkuji za přijetí, nebudeme tě déle zdržovat."
"Samozřejmě nemáte za co. Jo a Tommy, najdi si trochu času a stav se někdy." Usmála se na bloňďatého muže, který jen přikývl. Koutkem oka zaznamenal, jak Adam stiskl rty, a neuniklo mu ani to, jak se stráže napjaly, jejich ruce se automaticky přesunuly blíž k pistolím, přece jenom, Adam teď stál. Tak nějak tušil, že mají nabito stříbrem. Ani jeden z vůdců si jich však nevšímal, rozloučili se stejným gestem, jako na začátku. Když jej pak napodobili i Betové, celá skupinka sídlo opustila.
***

Jakmile byli zpátky v autě, daleko od panského sídla, ale stále na upířím území, pročistil si Adam polknutím hrdlo a střelil pohledem do zpětného zrcátka na Sutana.
"Takže?"
"Působila upřímně, necítil jsem v ní žádné zlovolné myšlenky."
"Zatajila něco?"
"Pokud se ptáš mě, myslím, že o tom útoku opravdu nic nevěděla, ale s upírama nikdy nevíš."
"Počkat, ty ses Ashley hrabal v hlavě?"
"Ano, požádal jsem ho o to. Díky svým schopnostem ovládá čtení v lidech nejlépe ze smečky." Odpověděl za něj Adam,
Sutan se rozhodl raději mlčet, vzhledem k napětí, které by se nyní dalo krájet. Nikomu neušlo, že Tommy nepoužil její titul, jako to běžně dělávali, a že se Sutanovým úkolem zrovna nesouhlasil.

"Co tě s ní pojí, Tommy?" zeptal se nakonec první Beta, když už mu dusno v autě začínalo lézt na nervy.
"Do toho vám nic není." Odsekl blondýn a vzápětí hlasitě zanadával, když Adam prudce zadupl brzdu, až se musel rukama zapřít o přístrojovou desku před sebou, aby se o ni nepraštil hlavou.
"Co to kurva vyvádíš?!" vyjel na řidiče, zatímco se bleskově otáčel za sebe. Pak upřel svůj naštvaný pohled na něj. Jeli po vedlejší silnici a nikdo za nimi nebyl, naštěstí, jen tmavé stromy lehce se kývající ve větru.
"Jednou jsi součástí téhle smečky a ovlivňuješ její chod svým chováním, takže je nám do toho kurva hodně, Tommy! Celou dobu sis počínal hrozně tajemně, co se tvej schopnosti vyřídit audienci během pár dní týkalo, a dneska jste se oba chovali divně a napjatě! Tak to koukej vyklopit! Píchals i ji, že jo?!" odfrkl si Alfa, oči ztemnělé potlačovaným vztekem.
"Do prdele Adame!" zaprskal bloňdák "To o ní fakt musíš mluvit takhle?! Tos nemohl počkat, až dojedeme k tobě domů?!"
"Jen odpověz na moji otázku!" zavrčel černovlasý, jeho Alfa energie začala vyplňovat prostor kolem nich.
"Co máš kurva za problém, kreténe?!" potřásl Beta hlavou "Neřeknu ti ani hovno, jestli se budeš takhle chovat! Přinuť mě, jestli seš tak zasraně zvědavej!"
"Thomasi, nehraj si se mnou!" zahřměl Adam, klouby na rukou sevřených kolem volantu měl úplně bílé.
"Víš ty co, ty jeden sráči?! Jdi do prdele s tou svojí pojebanou žárlivostí! Nejsem tvůj majetek a jestli tak se mnou hodláš zacházet, jestli je tohle to, co mi jako můj Mate nabízíš, pak zapomeň, že bych s tebou do něčeho takovýho kdy šel!" zařval na něj jeho Beta a odepnul si pás, aby se dostal z auta.

"Co? Počkej, Tommy!" zavolal za ním překvapeně, ale to ho nezastavilo, prostě práskl dveřmi a vyrazil směrem ke stromům.
"Do hajzlu!" zaklel a taky vystoupil, zanechávaje tam zaraženého Terrance a Sutana, který to celé sledoval spíš se zájmem.
"Tommy, stůj!" popadl ho Adam za předloktí a zabránil mu, aby se mu vykroutil.
"Adame, pusť mě!" zavrčel blondýn, propaluje ho zlatýma očima.
"Omlouvám se! Já… prostě mi to jen na vteřinu ujelo." Díval se na něj, jeho pokusů o osvobození si nevšímaje.
"Ujíždí ti to pořád, kdo si sakra myslíš, že seš?! Dej mi pokoj!"
"Kruci…" povzdechl si Alfa a přitáhl si menšího muže blíž, využil momentu překvapení a přisál se mu ke rtům. Blondýnek sebou několikrát škubnul, než se tomu majetnickému a zároveň omluvnému polibku poddal. Netušil, jak se to Adamovi povedlo udělat, jeho zrádná kolena se totiž podlomila přesně v okamžiku, kdy jeho smysly zaplavila jeho opojná vůně.

"Ty jeden parchante." Vydechl, když se od sebe konečně odtáhli.
"Omlouvám se, nechtěl jsem to posrat. Jen… ani si neumíš představit, jak moc mi dokonce jen blbá představa, jak šukáš nějakou ženskou, vadí. Můžeš mě za to nenávidět, jak chceš, ale můj vlk už tě považuje za svého." Povzdechl si, opíraje si čelo o to Tommyho, volnou rukou ho hladil po lehce zrůžovělé tváři.
"Nemusíš odpovídat, víš dobře, že tě do ničeho nutit nebudu, ano?"

Bloňďáček se zhluboka nadechl, aniž by si toho všiml, jeho tělo se samo uvolnilo pod působením Adamovy pozornosti a dotyků. V každém jeho pohybu cítil trochu zoufalství a obav.
"Mlč už a polib mě, blbečku jeden." Zasyčel na něj a Adam ochotně poslechl, pustil jeho předloktí a za pas si ho přitiskl k sobě.

Byli tak ztraceni ve svém světě, že si vůbec nevšimli změny ve vzduchu, ani to neslyšeli přicházet. Když si toho pak všimli, ležel už Adam na něm a naříkal bolestí. Tommy netušil, co se stalo, dokud ho ze sebe neodvalil do trávy a neuviděl rudou skvrnu rychle se šířící po jeho rameni, kam byl ze zadu střelen.
"Zasraný stříbro…" zaskřípal černovlásek zubama, zatímco se pokoušel roztrhnout tričko, aby se na ránu podíval. Hlasité škvíření páleného masa se Tommymu zarývalo hluboko do uší, bylo mu na zvracení a pokoušely se o něj mdloby. V příští vteřině u nich byli Sutan s Terrancem a on se zoufale pokoušel vnímat, co mu říkají.
"Do hajzlu, do hajzlu… kurva!" mumlal.

"Rychle, vyndej to!" zasténal Adam bolestí, Terrance ve své vlčí podobě už zamířil do lesa za útočníky.
Tommy neprotestoval, věděl, že se Adam začne hojit až ve chvíli, kdy bude kulka pryč. Čím déle to měl v sobě, tím pomaleji se bude dávat do pořádku. Sutan se vedle nich proměnil, připravený je chránit, proto se ke svému Alfovi sklonil, odhalil jeho rameno a vystrčil drápy, aby tu malou svini mohl dostat ven. Že má sám spálené prsty, neřešil, jeho Mate ho potřeboval.
 

46 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 23. ledna 2015 v 7:06 | Reagovat

no...tak...to...mě...poser! O_O proč to vždycky skončí v tý nejnapínavější chvíli? to prostě není fér! :-D mimochodem, díky za překlad, je lepší než originál :D

2 Miki Miki | 23. ledna 2015 v 8:41 | Reagovat

Děkuju za další dílek, je to vážně super povídka. :-P A šmírovala jsem u autorky, píše! Sláva! 8-) Přesně takhle se mi kluci líbí, úžasný Adam a Tommi tak trošku rebel. :-) Rozkošná kombinace. 8-)

3 Fëanor Fëanor | 23. ledna 2015 v 11:29 | Reagovat

Těším se na pokračování :-)

4 Janimi Janimi | 23. ledna 2015 v 12:17 | Reagovat

Vďaka za preklad !!! ;-) Adamova majetníckosť voči Tommymu utŕžila ranu v podobe striebornej guľky do ramena :-( . Dúfam že Tommy teraz bude zachraňovať a pomáhať sa uzdravovať svojmu Alfovi a neskôr vysvetlí svoju známosť s Ashley ;-)

5 sarush ef sarush ef | Web | 23. ledna 2015 v 15:22 | Reagovat

too je skvělý! :)

6 věra věra | 23. ledna 2015 v 17:40 | Reagovat

Na to nic jinýho než woow prostě nesedí,těším se na další:3 :-D

7 In In | 23. ledna 2015 v 19:55 | Reagovat

Adam je jak žárlivej bejk a utržil za to hned odměnu :-D doufám , že se z toho dostane a budou se zase společně kočkovat ,u Tommyho se mi líbí , jak se sebou nenechá vorat a s klidem velkého Alfu pošle někam :D

8 Steeeva Steeeva | Web | 23. ledna 2015 v 20:03 | Reagovat

ako fakt by mohol Adam z tej žiarlivosti trochu ubrať a bolo by to v poriadku síce to bola zábava čítať a potom to ako to Adam vyriešil :-P  :-P  :-P to bolo fajn ale spravil by lepšie
a toto ten koniec to akože čo ? kto kurnik vystrelil na Adam ? čo sa to tu deje ? ???  8-O

9 Karin Karin | 23. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

Jejku tak tohle jsem nečekala a žárliví Adam to bylo pěkné. O_O  :-P

10 Terik Terik | 23. ledna 2015 v 21:19 | Reagovat

☺ a zase konec v tom nejlepším, ale moc pěkný překlad

11 Extasy Extasy | 24. ledna 2015 v 0:17 | Reagovat

Kurňa, to je napínavý! A ještě utnutý v takovou chvíli.
Takže Ash je upírka, moc dobrý nápad, chválím autorku, asi nám ještě hodně zamíchá kartami :-D
Taky jsi slibovala majetnického Adama. Já vím, že ty se na to díváš jinak, ale tohle bylo ještě docela slabý, na rozdíl od Tommyho reakce. Je jasný, že něco tají, jinak by se takhle nerozčílil. A Adam si jen chrání, co je jeho, i když o tom Tommy ještě pořádně neví, nebo spíš vědět nechce. Zatím.

Doufám, že se z toho Adam dostane a mnohem víc Tommymu ukáže, jak mu na něm záleží. A taky doufám, že to tomu paličákovi dojde :-D

Moc díky za překlad, Zuzu. A omlouvám se, že jsem to četla až dnes, prostě to teď nějak nestíhám :-)

12 Eileen Glambert Eileen Glambert | Web | 24. ledna 2015 v 18:14 | Reagovat

Tak ten konec... jdu upadnout do spánku a prosím vzbuďte mě někdo na další kapitolu, protože jinak se asi zblázním... Opravdu znovu vydařená kapitola, skvělý překlad a celkově je to takové... dokonalé, řekla bych. :D Žárlivý Adam je luxusní a reakce Tommyho... já je tak žeru. :D Opravdu moc děkuji za překlad povídky, protože já se svou angličtinou bych asi nedala to číst v originále, a tohle se moc pěkně čte a skvěle to zvedne náladu. :) Takže se moc těším na další. :)

13 Ratliff Ratliff | Web | 26. ledna 2015 v 18:55 | Reagovat

Psance čtu již od prvního dílu a velice mne zaujal. Děkuji moc za překlad, Zuzu. :)

Myslel jsem si, že se v tomto díle dají věci trochu do normálu ale takové skoro až brutální zakončení druhého dílu... Jsem opravdu nečekal. :O

Moc se těším na další díly! ;)

14 anonym anonym | 27. ledna 2015 v 9:37 | Reagovat

Ty bláááááho....Kluk? A tady? To bych teda nečekala O_O :D Každopádně tě vítám :-)

15 TýTý TýTý | 27. ledna 2015 v 18:55 | Reagovat

No tak Adam, žárlí prvotřídně :-D Ale zato si určitě nezasloužil střelit do ramene (ještě že do ramene. :D ), i když Tommy za to nemohl :-) Těším se na další přeložený díl :-D vážně ti to jde moc dobře :-D

16 Katka Katka | E-mail | 31. července 2015 v 10:04 | Reagovat

No tak to je mazec. Ashley - upírka. Tommy s ní navíc ještě něco měl. A žárlivá scéna Adama. No to se vůbec nedivím. Adam je majetnický ale i dost žárlí. Wow . Pěkný díl. Super překlad :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama