Rozervaný psanec XVI.

26. února 2015 v 1:39 | ZuzuLambliff ௸ |  Překlad - Rozervaný psanec
Věnováno: Anonymovi, Miki, In, Nade, el, market, Karin, věře, Steeevě, Ratliffovi, Extasy, TýTý a Janimi, děkuju vám moc :)
Máme tady jeden přemýšlivý díl, nahlédneme do Sutanovy minulosti a konečně zazní to klíčové, na co všichni čekáme :)


Vždycky to byl právě Beta, nebo slabší člen páru, kdo si svého Mate vybíral, a každý vlk ve smečce věděl, že si Tommy vyloženě užívá moc, jakou nad situací měl. To proto byl Adam ochotný zkusit všechno, aby získal jeho důvěru a srdce. A aby byl blondýnek upřímný, začalo se mu jeho nadbíhání líbit. Byl zvyklý tohle provádět se všemi ženami, které za ty roky měl, a když došlo na muže, byla dynamika vždy vyvážená, ale Adam... ten mu dal jasně najevo, že ho chce rozmazlovat a starat se o něj, ale zároveň s ním zacházet jako se sobě rovným.


To poslední bylo pro Tommyho nejdůležitější. Byl silný, schopný se o sebe postarat a ochránit vlky, za něž nesl zodpovědnost, a vědomí, že s ním černovlásek nejedná s typickou Alfa nadřazeností, ho v jeho blízkosti příjemně uvolňovalo. A jak dny plynuly, jeho ostražitost opadla úplně. V jeho hlavě ji nahradily obrázky z poslední noci strávené v Adamově ložnici.

Jeho štíhlé prsty nepřítomně zabloudily k zápěstí. Pořád na nich cítil sevření kožených řemínků, ačkoliv na jeho bledé kůži nezanechaly nejmenší stopy. Věděl, že je Adam panovačný a dominantní, jako správný Alfa, ale netušil, že má v sobě i tohle. Včera v noci mohl cítit, jak vážně svoji roli dominanta za zavřenými dveřmi bere. Cítil, jak moc se snažil, aby uspokojil jeho potřeby a co nejvíc eliminoval všechno, co ho stresovalo. Blondýnek si zamiloval způsob, jakým ho uzemnil, zbavil hmotné tíhy, hranic, a osvobodil jeho mysl. Zamiloval si ten stav, všechno se najednou zdálo tak jasné a správné. Mohl být sám sebou, prostě jen Tommy, jeho Beta alter ego bylo pryč. Připadalo mu to jako očistný rituál pro jeho mysl i tělo, lehce bolestivé potěšení uvolňovalo endorfiny do jeho těla. Mohl se uvolněně vznášet na jejich vlně. Adam byl skvělý dominant. Možná v tom měl prsty i fakt, že si byli osudem předurčeni, ale měl pocit, že mu Adam četl myšlenky. Přesně věděl, kam sáhnout a co udělat a to vždy v ten pravý čas, natahoval jeho hranice, ale jen natolik, aby se cítil, jako by se pod ním bezpečně rozpadal.

Zhluboka se nadechl a upřel pohled na dveře, ve kterých se akorát objevil Adam spolu s Isaacem, něco spolu řešili. Raději jejich konverzaci odstřihl, měl hlavu příliš plnou myšlenek o nich dvou. Pro jistotu trochu potlačil a zamaskoval svůj pach, který by Adamovi prozradil jeho vzrušení a protichůdné pocity. Jeho prsty stále spočívaly na zápěstí, nevědomky si zaryl nehty do kůže, sleduje ho, jak si elegantně sedá na stůl. Krátký hřejivý úsměv, který mu Alfa věnoval, způsobil, že se jeho srdce rozběhlo o trochu rychleji. Úsměv mu oplatil a pak sklopil pohled a předstíral, že ho moc zajímá, co stojí na etiketě jeho piva.

Po domě se potloukalo ještě několik dalších vlků, cítili se bezpečněji pod jednou střechou se svým Alfou a byli vždy vřele přijati, když zatoužili po bezpečí a jistotě smečky. Vlčata - včetně jeho neteře a sestry - byla už v bezpečných krytech s dostatečným počtem dospělých, kteří je strážili. Spadl mu velký kámen ze srdce, když věděl, že je zbytek jeho rodiny i ostatní mláďata v bezpečí. Adamův dům byl teď střežený víc než normálně, naštěstí však od jeho postřelení k ničemu nedošlo. Všichni se pokoušeli přijít na to, kdo a proč to udělal, ale měli tak zoufale málo informací...

Bombu i přepadení nahlásili Vlkodlačímu koncilu dohlížejícímu na všechny vlkodlačí smečky po celém světě. Severoamerická pobočka, pod kterou jejich smečka spadala, slíbila, že se na případ podívá a pošle poradce, což v podstatě znamenalo, že mohou během příštích pár hodin očekávat příjezd Adamova mladšího bratra Neila.

Tommy ho ještě neviděl, ale soudě podle nadšeného bzučení energií některých členů smečky, kteří ho znali, pochopil, že i on byl důležitým článkem. Totéž cítil i ze svého Alfy. Setkání s jeho rodinou měl stále ještě před sebou a Neil byl první krok. Zaslechl několik žen, jak si o něm vzrušeně povídají, zatímco v kuchyni připravovaly večeři pro shromážděné vlky. Znamenalo to spoustu vaření, vzhledem k tomu, že měli všichni díky svým vlkům obrovský apetit. Šuškaly si, jak hezký Neil byl, a že ještě nemá Mate. Také mluvily o tom, že je také Alfou, ale zvolil si život samotářského vlka pomáhajícího Koncilu jako poradce a vyslanec.

Pochopitelně bylo výhodné mít takovéhle spojení s Koncilem a Tommy si byl jistý, že spolu ti dva sdílejí dodatečné informace, kdykoliv k tomu mají příležitost. Minimálně pro dobro smečky.

Sám pro sebe se uchechtl, když je slyšel povídat o tom, jak příšerný a ironický uměl být... úplný Adamův protiklad. Někdo to na něm měl rád, jiný už moc ne. On si byl ale jistý, že bude schopen to zvládnout. Před tím však musel vyřídit ještě jednu záležitost...

"Pojď se mnou, Tommy," zaslechl náhle Sutanův povědomý hlas, když vyšší muž míjel jeho stůl. Zvědavě zdvihl obočí a střelil pohledem k Adamovi, který stále hovořil s Isaacem, teď už se k nim připojil i Longineu. Zvednuv se, vykročil za prvním Betou, po celou tu dobu, kterou mu zabrala chůze přes místnost ke dveřím, v zádech cítil Adamův pohled.

"Co potřebuješ?" zeptal se tmavovláska, když za sebou zavřel dveře jeho pokoje, zařízeného, přesně jak očekával, v exotickém stylu. Barevný výbuch indické, čínské a domorodo-americké kultury. Když sem Tommy poprvé vkročil, rozbolela ho z toho všeho málem hlava, ale příjemné vibrace tohohle místa ho jako tenkrát uklidnily. Jako obvykle všechno vonělo vonnými tyčinkami.

"Otázka nezní, co potřebuju, puso. Je to přesně naopak," uchechtl se lehce majitel místnosti, zatímco přešel k jednomu pohodlně vypadajícímu křesílku a se vší elegancí se v něm uhnízdil. Potom pokynul blondýnkovi k tomu samému naproti sobě.
"Co tím myslíš?" zamračil se Tommy, sedaje si naproti němu. Začínal být pěkně zvědavý, rozhovory se Sutanem byly vždy zajímavým zážitkem.
"Tuším-li správně, chystáš se učinit definitivní rozhodnutí..."
"Jak to sakra..." začal, ale pak se zarazil. Už by si měl zvyknout, že mu díky jeho schopnostem nic neunikne. "Máš pravdu," přikývl proto, prsty pravé ruky se mu znovu omotaly kolem levého zápěstí, což prvnímu Betovi pochopitelně neuniklo. Usmál se pro sebe, pak ale opět zvážněl.
"Jen si chci být jistý, že víš, do čeho jdeš. Může to totiž být pro smečku buď velice dobré, nebo zatraceně zlé. To je důvod, proč jsem tě tenkrát nenechal zabrat moje místo,"
"Myslel jsem, žes jen nechtěl, aby moje kostnatá prdel zahřejvala tvoje místečko," pokusil se o vtip, ale když se Sutanův výraz neuvolnil, povzdechl si a znovu zamračil.
"Jak to teda myslíš?"
"Vyřčením svého ano Adamovu namlouvání a návrhu stát se jeho doživotním druhem, je celoživotní rozhodnutí. To už ale víš. A jsem si jistý, že víš i to, že se věci mohou po rituálu rozběhnout dvojím směrem. První možnost nastává, když pouto pracuje správně. Je to to nejsilnější, co může mezi dvěma vlky existovat. Ihned po proběhnutí obřadu oba vlci ztrácí zájem o kohokoliv jiného, mimo svého Mate. Dříve potlačované a skryté vyjde na povrch a zesílí, na začátku to může být poněkud zahlcující, jak pouto najednou prudce sílí a usazuje se. Obě polovičky přesně vědí, co ten druhý cítí, a není nic neobvyklého, když mohou po určitou dobu díky zesíleným smyslům slyšet i útržky myšlenek toho druhého. V případě Alfa páru, jakmile je pouto kompletní, musí být veškerá přebývající energie směřována ke smečce. Už teď je do určité míry cítíš v hlavě, že?" zeptal se, a když bloňďáček přikývl, pokračoval:
"Po dokončení rituálu to bude ještě mnohem silnější, ucítíš je stejně, jako teď Adam. Naučí tě, jak je vytěsnit, ale vždycky tu budou a to obousměrně. I oni spářený pár ucítí silněji, jakmile k nim skrz spojení ta energie doputuje,"
"Chápu, jen pořád nevím, co je na tom tak špatnýho?"
"Proudící energie a silnější spojení je v ideálním případě skvělá věc, zdvojnásobí to, pokud neztrojnásobí, sílu celé smečky. Ale musíš do toho jít bez nejmenších pochybností nebo obav, je to obrovský zážitek, mít najednou v hlavě všechny ty hlasy, nemluvě o tvých vlastních zesílených prožitcích a síle. A to je, zvlášť v takhle veliké smečce, ten nejkritičtější moment. Pokud se do toho zaplete strach a pochybnost, byť sebemenší, může se to snadno zvrtnout v něco moc ošklivého. Jako úplné rozvrácení vztahu těch dvou, nebo taky úplné šílenství, nejčastěji ze všeho to celou smečku oslabí. Pokud pouto a proudění energie selžou, stane se smečka i onen pár zranitelným, což může být zvlášť teď, když jsme pod neustálou hrozbou útoku, smrtící,"
"Snažíš se mě od toho odstrašit?" Tommyho zamračený výraz se ještě prohloubil, ačkoliv musel přiznat, že o tom nikdy takhle nepřemýšlel. Trochu nervózně se ošil.
"Ne. Tohle jsou prostá fakta. Snažím se ujistit, že znáš všechny aspekty a možné důsledky, a že se do toho neženeš jenom proto, že náš drahý Alfa dobře šuká," pronesl vážně. Tommy cítil, jak mu pod tou klidnou maskou pulzuje jeho Beta-šamaní energie. Jasně se lišila od všech ostatních Beta energií, které kdy měl tu možnost cítit. Uklidňovala ho, a tentokrát ho to ani nenaštvalo, naopak to uvítal s otevřenou náručí. Už pochopil, že by se mu do jeho věcí nepletl, kdyby proto neměl pádný důvod.

Pomalu kývl a vrátil mu jeho vážný pohled.
"Co chceš teda doopravdy vědět?"
"Mám jenom dvě otázky a odpovídat budeš spíš sobě, než mně," začal a na moment se odmlčel. "Víš, co chceš? A pokud ano, může ti to Adam dát?" zeptal se a zmlknul, jen blondýnka pozoroval.

Tommy věděl, že po něm druhý muž chce, aby udělal krok zpátky a doopravdy se zamyslel nad tím, co se mezi ním a Adamem dělo a jaký vliv by to mohlo mít na smečku. Měl silné podezření, že první Beta dobře věděl, že se Adamovi chystá vyslovit, a že nebyla náhoda, že si ho zatáhl k sobě dřív, než to stihl udělat. Jeho úvahy dávaly smysl. Sklopil pohled k zemi a zahleděl se do bohatě zdobeného koberce, začal pátrat v hlubinách svého nitra. Samozřejmě, že nechtěl ohrozit smečku nějakým ukvapeným závěrem. Myslel na to, jak daleko se už s Adamem od té první noci v lesích, kdy ho dokázal akorát nenávidět, dostali. A teď bylo všechno úplně jinak. Musel si přiznat, že se mu podařilo ho okouzlit, aniž by se o to musel snažit. Byl to dobrý Alfa. Měl svoje jedinečné způsoby ve vedení téhle veliké smečky. A od chvíle, kdy se na něj začal snažit udělat dojem, jím byl Tommy uchvácený. Teď si to konečně přiznal alespoň sám sobě.

Opřel se, zaklonil hlavu a zavřel oči, přemýšlel o svých současných citech vůči tomu vysokému černovlasému muži. Byl vděčný, že ho Sutan nepobízí, aby něco řekl, a jen trpělivě čeká. Dobře si uvědomoval, jak moc je pro Tommyho důležité, aby na to přišel sám.

Byl na to připravený?
Kupodivu během celého svého vlčího života o nalezení opravdové Mate nepřemýšlel. I tak samozřejmě věděl, že se to může stát. Možná i přes to všechno podvědomě hledal osobu stvořenou jenom pro něj. Cítil, jak jeho vlk nastražil uši, aby mu neunikla jediná jeho myšlenka, přistupuje blíž, ale nesnaže se o převzetí vlády. Jenom chtěl, aby blondýnek věděl, že je na jeho straně. Beta však jasně cítil, jak moc chtěl, aby si ho Adam a jeho vlk zabrali. Otázka zněla, chtěl Tommy přesně to samé? Měl by poslechnout srdce a nechat všechny pochyby spolu s nejistotou za sebou? Byl připravený se plně odevzdat svému Alfovi?

"Změní mě to?" zeptal se tiše, když se pak na Sutana podíval, objevila se poprvé za celou tu dobu v jeho očích nejistota.
"Do určité míry ano. Jak jsem řekl, budeš chtít jenom jeho. Blízko, spokojeného, budeš ho chtít opečovávat. Taky se budeš mnohem víc starat o smečku než doposud. Když bude mít moc práce, nebo odjede pryč, budeš to ty, za kým si vlci přijdou pro pomoc, nebo jen podporu a pocit bezpečí,"
"To vím a nevadí mi to. Chci říct, že se o ně už teď snažím zajímat, poznat každého z nich a ujistit je, že jsem tu pro ně, ale..."
"Čeho se teda doopravdy bojíš?" vyzval ho tiše muž naproti němu, když dlouho nic neříkal.
"Vypadá to, že k sobě perfektně pasujeme. To, jak nám to klape... v posteli. Bože, padneme k sobě perfektně!" věnoval mu rozpustilý pohled a Sutan se uchechtl, než oba znovu zvážněli. Tommy pokračoval:
"Občas možná až moc dobře. Znáš ten pocit 'Moc dobrý na to, aby to byla pravda', takhle nějak to cítím u všeho. Skrejvá se ve stínech za vším, co spolu my dva děláme. Ale po tom spáření... až se mu úplně poddám, zůstanu... eh, sebou?" Obvykle o svých pocitech tak moc nemluvil, ale Sutan už měl svoje způsoby, jak ho přimět k otevřenosti. A teď vážně potřeboval vidět, jak se věci mají. Bloňďáčkovi na vteřinu blesklo hlavou, že je možná opravdu dobře, že si ho takhle odchytl.
"Ale zlato, změna neznamená, že z tebe bude kompletně někdo jiný, samozřejmě, že budeš sebou. Změní se jenom tvé životní priority. Adam a smečka teď zaberou přední příčky, budeš hájit jejich zájmy stůj co stůj. Pro Adama budeš zase tím prvním ty. Budete se o sebe starat i v případech, kdy by vás to nikdy nenapadlo,"
"Zní to, jako bys přesně věděl, o čem mluvíš..." zadumal se Tommy a na chvíli odmlčel, nebyl si jistý, jestli vůbec může pokračovat. Sutan to vyřešil za něj a dal mu odpověď na jeho nevyřčenou otázku:
"Kdysi jsem měl Mate," Jeho obličej se sice nezměnil, ale hnědé oči náhle ztmavly hlubokým smutkem, který v nich druhý Beta ještě nikdy neviděl.
"Můžu se zeptat, co se stalo?"
"Dlouhý příběh, ve zkratce: Zabili ho v boji s lovci. Stalo se to ještě dřív, než jsem se připojil k téhle smečce,"
"Jaks to přežil? Slyšel jsem, že většinou po zabití jednoho z páru umírá i ten druhej,"
"Ti silní přežijí i tohle, Tommy. Ale přiznávám, že si občas přeju, abych zemřel spolu s ním. Prožil jsem si... řekněme několik dlouhých temných let. Adam mi pomohl z toho ven,"
"To proto seš mu tak věrnej?" zvedl zvědavě obočí.
"Částečně," uchechtl se krátce a mávl rukou. "Je snadné si ho zamilovat a být mu věrný, když je to takový Alfa. Zalíbil se mi způsob, jakým vedl smečku a zůstal jsem. Je to už hodně dávno,"
"Chápu, a díky, žes mi o svojí minulosti řekl. Nedokážu si ani trochu představit, jak moc to muselo bolet. A jo, ten parchant dokáže člověka okouzlit, aniž by si toho vůbec všiml," Při poslední větě se usmál ve snaze trochu zlehčit situaci.
"Děkuju, že ses mi pokusil ukázat situaci ze všech stran, než jsem se do ní stačil po hlavě vrhnout. Myslím, že jsem to potřeboval,"
"Nemáš za co, Tommy. Jsme rodina, dokonce i když se vzájemně pořád poznáváme," přikývl a znovu zkřížil nohy. "Jsem tu, abych ti pomohl, víš. Udělal bych to dokonce i bez mých speciálních schopností, a to nejen kvůli smečce, ale proto, že chci vidět Adama konečně šťastného a protože tě mám rád, Tommy. Jsi skvělej chlap a myslím, že vám spolu bude dobře,"
"Díky," zamumlal Tommy, cítě, jak se mu do tváří hrne krev. Nikdy neuměl přijímat komplimenty.
"Jak roztomilý," poškádlil ho Sutan, než se zhluboka nadechl. "Už znáš odpověď na mou otázku?" pečlivě ho sledoval.
"Ano," přisvědčil blondýn, teď už díky němu věděl, co chce.
"Výborně," pohladil vyšší muž prsty područku křesla a naklonil hlavu do strany. "Takže?"
"Chci se stát Adamovým Mate," pronesl pevným hlasem, v očích mu zasvítilo odhodlání, nedávaje prostor pro pochyby. První Beta přikývl a věnoval mu hřejivý úsměv.
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | Web | 26. února 2015 v 8:28 | Reagovat

Bože, já už se tak moc těším na ten rituál!
Oni dva jsou pro sebe stvořený, to přece víme všichni :-D A Sutanova Mate je mi líto. Může mít někoho dalšího? Nebo už by to nebylo ono?
Po tom minulým BDSM díle bylo tohle takový něžný zpestření. Miluju Tommyho myšlenkový pochody.
Moc díky za další díl, Zuzu :-)

2 cholet cholet | 26. února 2015 v 10:10 | Reagovat

wow...chudáček Sutan
Taky se moc těším na ten rituál...a hlavné co bude po něm... ;-)

3 Nade Nade | E-mail | 26. února 2015 v 17:41 | Reagovat

Takže Tommy je definitivně rozhodnutý, jupí! :-D Bála jsem se, že ho Sutan odradí, ale na druhou stranu je dobře si o tom promluvit na rovinu. Aspoň těď přesně ví,do čeho jde.
Díky, moc se těším na pokračování. :-)

4 In In | 26. února 2015 v 17:46 | Reagovat

Tak chlapci jdou do toho :-D dík za překlad :-D

5 Karin Karin | 26. února 2015 v 21:23 | Reagovat

Tak budou spolu to se mi libí jen by mě zajímalo kdo jim tak potřebuje ubližovat a proč. :-D  :D

6 anonym anonym | 26. února 2015 v 21:29 | Reagovat

To je fajn, že se teda dají konečně dohromady definitivně, ale dostaneme se vůbec někdy k těm útokům? :-D Už jsem docela napnutá a rozluštění pořád nikde, dokonce ani nějakej malej náznak... :D
Každopádně ale díky za překlad ;-)

7 Steeeva Steeeva | Web | 26. února 2015 v 21:48 | Reagovat

tak tento diel bol naozaj fajn a veľmi sa mi páčil aj rozhovor ktorý spolu Tommy a Sutan viedli :) a som rada, že ho to všetko neodradilo a všetko čo bude mať na starosti ale určite to nebude všetko ružové a super, že rozhodol pre ano juuuuuuj som strašne rada :-D  :-D
Sutana mu je ľúto aj mňa by zaujímalo či by si mohol ešte nájsť ale to by už asi nebilo ono :-(

8 Zuzu Zuzu | Web | 26. února 2015 v 23:02 | Reagovat

[6]: Zlato, počítej s tím, že tohle bude velkoformátová povídka a na nějaké útoky si ještě pěkně počkáš :D

Jinak myslím, že najít dalšího Mate už by Sutan asi ani nechtěl, ale nevím, jaké s ním má Useless plány :D

9 věra věra | 27. února 2015 v 11:28 | Reagovat

To je celý takový milý:33 Úplně to zbožnˇuji a roztékám se z toho...:))Taky se hrozně těším na ten rituál..Už aby to bylo :-D  ;-)  :-) A děkuju:)).

10 Fëanor Fëanor | 28. února 2015 v 12:36 | Reagovat

Těším se na pokračování :-)

11 Ratliff Ratliff | Web | 1. března 2015 v 3:02 | Reagovat

Pěkně se nám to hnulo kupředu. :3

12 Miki Miki | 3. března 2015 v 10:51 | Reagovat

Děkuju za další dílek. :-) Budu se sice opakovat, ale tohle je skvělá povídka. 8-) Přestože tohle prostředí moc nemusím, tady se to opravdu povedlo. Autorka je machr a ty ještě větší. :-P Nemůžu se dočkat pokračování. :-D

13 TýTý TýTý | 4. března 2015 v 20:53 | Reagovat

No super! :-D Tommy to udělá :-) Hrozně se těším na další přeložený díl a taky na ten rituál :-D  :-D Jsem ráda, že si to srovnal s pomocí Sutana :-D

14 Janimi Janimi | 5. března 2015 v 15:45 | Reagovat

Tak si Tommy pokeal úprimne so Sutanom a hádam už má asolútne jaso v tom že bude Adamovým mate druho ;-)  :-P a povie to na rovinu aj Adamovi ;-)  Vďaka za tú námahu s prekladom ...usilovníček Zuzu ;-)  :-P !!!!!

15 Katka Katka | E-mail | 31. července 2015 v 12:38 | Reagovat

Sutan je super Beta samec. Je dobře že si s Tommym promluvil. Konečně se Tommy rozhoupal. :-D  :-D  :-D  :-D Miluju Tommyho a jeho  myšlenky :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama